1. Hrvatska nogometna liga, 18. kolo, 07.12.2008, 15:30 h, ŠRC Zaprešić, Zaprešić, gledatelja: 300
Suci: Danijel Trampus (Osijek), Andrija Olujić (Zagreb), Siniša Sabljak (Požega), Andrej Burilo (Osijek)

Mario Lešković • nedjelja, 07.12.2008.

U Zaprešiću ponovo drama. Ova riječ se prečesto koristila u susretima zaprešićkog prvoligaša, ali nažalost gotovo uvijek u negativnom kontekstu. Interovci opet nisu uspjeli doći do boda i opet su sve prosuli u posljednjih pet minuta što su dotad gradili. Varteks, uz odličnu igru i miljenik sreće...

Silvio Cavrić
76'
15
Miroslav Šarić
85'

Dražen Besek

Sve se mijenja, ali u Zaprešiću uvijek ista priča. Lijepa utakmica oba takmaca, puno golova, lijepih prigoda i ponovo poraz Intera. Iako su u sedmoj minuti bili u rezultatskom minusu zahvaljujući pogotku Brezovca, Inter je smogao snage za preokret. U 26. minuti nakon povratne lopte Gulića, Grgurović odapinje pravu "bombu" sa 20-ak metara i lopta prolazi ispod Varteksovog vratara Drevena za poravnanje rezultata.

Rezultatom 1:1 momčadi su otišle na odmor, a odmah po povratku na travnjak Inter stvara pritisak na Varteksov gol. Nizali su se centaršutevi s lijeve i desne strane, ali Sivonjić i Gulić su uvijek ostajali za dlaku prektratki. Inter je do vodstva došao u 54. minuti kada danas odlični Grgurović probija lijevi bok i povratnom loptom upošljava Kukeca koji oštrim udarcem postiže pogodak. Lopta je kao i kod prvog pogotka Intera prošla ispod varaždinskog vrataka Drevena.

Nakon vodećeg pogotka Inter nastavlja sa dobrom igrom. Plod toga je i prigoda Bule u 77. minuti kada ga je odlično proigrao Grgurović, ali otišao je previše ukoso i iz tog kuta nije uspio uputiti ozbiljan udarac. Kada su se već pripremali tekstovi o prvoj domaćoj pobjedu "žutih" otkad ih vodi trener Perković, Varteks dolazi do potpunog preokreta. U 86. minuti nakon nekoliko kratkih dodavanja oko Interovih 16 metara do lopte dolazi Lesjak i dodaje do Novinića koji šokira zaprešićku publiku i izjednačava rezultat. U sudačkoj nadoknadi Inter više nije imao snage za neku suvislu akciju i u takvim trenucima dekoncetracije, Budimir se poskliznuo na teškom terenu, loptu je kao iskusni vuk dočekao Mujanović i sjurio se prema Brašniću. Kada je stigao na rub šesnaesterca, varkom je lagano plasirao loptu kraj Brašnića za pobjedu Varaždinaca.

Da je Inter zadržao vodstvo, dostigli bi Varteks po bodovima i zadržali prednost pred Croatijom iz Sesveta i Zadrom. A ovako su zabetonirani na samom dnu sa Zadrom i biti će potrebno mnogo dobrih igara i rezultata na proljeće kako bi očuvali prvoligaški status ukoliko ne dođe do proširenja lige.