Marko Banić u velikoj formi

Branko Barić • nedjelja, 07.12.2008.

Marko Banić nastavlja s odličnim igrama u dresu Bilbaoa. Zadranin je najzaslužniji je pojedinac za pobjedu njegove momčadi u 11. kolu španjolske lige, a zapažene role ovog vikenda odigrali su i Marino Baždarić, Marko Tomas i Mario Stojić...

Nakon teške pobjede u Podgorici tijekom tjedna, u obračunu protiv Zaragoze Bilbao nije imao većih problema. U pobjedi 83:67 ponovno je briljirao Marko Banić s 23 poena (za dva 8/11, za tri 0/2) i devet skokova. Drago Pašalić je na parketu proveo tek tri minute i za to vrijeme postigao dva poena.

Estudiantes se gotovo tri četvrtine dobro držao u Madridu protiv kraljevskog kluba, no onda je Real ubacio u brzinu više i na koncu došao do uvjerljivih 98:81. Bullock je predvodio domaće s 21 poenom , a pratio ga je Felipe Reyes sa 17 poena, šest skokova i četiri asistencije. Nakon sjajne partije u Euroligi, Marko Tomas je ponovno pružio dobru partiju. U nešto manje od 20 minuta provedenih u igri postigao je 13 poena uz šut 2/2 za dva i 2/4 za tri.

Nama je posebno zanimljiv bio susret između Bruese i ViveMenorce zbog hrvatskog trojca koji je nastupio u gostujućim redovima. Menorca je sa 74:73 došla do svoje prve gostujuće pobjede ove sezone, a jedan od najzaslužnijih za to bio je Marino Baždarić s ubačenih 16 poena (dvica 3/5, trica 2/5), pet skokova i tri osvojene lopte. Mario Stojić je doprinio s deset poena i tri skoka, dok je Damir Markota za sedam minuta uspio skupiti tek dva skoka.

Tau Ceramica je uz 21 poen i sedam skokova Tiaga Splittera svladala Fuenlabradu s 86:74. Stanko Barać odigrao je manje od tri minute i za to vrijeme uhvatio tek jedan skok. Nakon teškog prošlotjednog poraza od Tau Ceramice, Neven Spahija je sa svojom Pamesom popravio dojam slavivši u Murciji sa 75:68. Najbolji pojedinac tog susreta bio je Ruben Douglas s 13 poena i osam skokova. Gianluca Basile i David Andersen s po 15 poena predvodili us Barcelonu do gostujuće pobjede 74:68 protiv Cajasola. Treba istaknuti i slavlje Joventuta, koji je s 80:65 nanio treći ovosezonski poraz Gran Canariji.