Napokon smo ga dočekali

Zoran Zdelar • ponedjeljak, 08.12.2008.

Klasnić je od odlaska u Nantes zapao u veliku golgetersku krizu, počelo se čak i pričati o njegovom odlasku, ali Killer se vratio s dva pogotka u dvoboju s velikim Lyonom. Jednak učinak imao je i Mladen Petrić, no nisu oni jedini naši strijelci proteklog vikenda...

Pregled učinka hrvatskih nogometaša u Europi:

Engleska

Niko Kranjčar (Portsmouth) – u remiju 1:1. s WBA-om odigrao je Niko svih 90 minut, no bez nekakvog značajnijeg učinka.

Vedran Ćorluka (Tottenham) – utakmica s West Hamom na rasporedu je danas.

Luka Modrić (Tottenham) – utakmica s West Hamom na rasporedu je danas.

Eduardo da Silva (Arsenal) - zbog ozljede ne konkurira za nastup.

Francuska

Ivan Klasnić (Nantes) – Navijači Nantesa su ga dugo čekali, a s dva pogotka proteklog im je vikenda donio pobjedu u dvoboju s aktualnim prvakom Lyonom.

Jerko Leko (Monaco) – nije konkurirao za nastup zbog ozljede na treningu.

Nikola Pokrivač (Monaco) – proveo na terenu svih 90 minuta u remiju s Auxerreom i dobio žuti karton.

Dario Šimić (Monaco) - bivši hrvatski reprezentativac odigrao je svih 90 minuta.

Vedran Runje (Lens) – branio tijekom cijele utakmice, a Reims mu je uspio jedan gol zabiti.

Marko Marić (Lille) – nije konkurirao za nastup.

Italija

Dario Knežević (Juventus) - zbog ozljede nije konkurirao za sastav u pobjedi Juventusa nad Lecceom (1:2) Igor Budan (Palermo) - zbog ozljede koljena propustio gostujući ogled Palerma s Cagliarijem (1:0) Ivan Jurić (Genoa) - odigrao cijeli susret u pobjedi Genoe nad gradskim rivalom Sampdorijom (0:1)

Saša Bjelanović (Vicenza) - susret Riminija i Vicenze je na rasporedu u ponedjeljak

Ivan Rajčić (Bari) - nije igrao u gostujućem porazu Barija od Empolija (2:0)

Njemačka

Robert Kovač (Borussia Dortmund) - nije konkurirao za susret protiv Arminije.

Ivan Rakitić (Schalke) - pričuva u domaćoj pobjedi nad Herthom.

Ivica Olić (HSV) - odigrao svih 90 minuta na gostovanju u Kölnu, konstantna opasnost za domaću obranu, no u dvije situacije mogao bolje reagirati.

Mladen Petrić (HSV) - s dva pogotka glavom donio svojoj momčadi pobjedu u Kölnu, zamijenjen u 78. minuti.

Josip Šimunić (Hertha) - odigrao svih 90 minuta u porazu kod Schalkea, požrtvovnom reakcijom spasio siguran pogodak, ali u završnici susreta laktom udario protivničkog igrača zbog čega je i dobro prošao žutim kartonom.

Jurica Vranješ (Werder Bremen) - pričuva u porazu kod Karlsruhea.

Andre Mijatović (Arminia Bielefeld) - nakon duge pauze zbog ozljede odigrao svih 90 minuta protiv Borussije i bio među najboljim igračima na terenu.

Stiven Rivić (Energie Cottbus) - zbog ozljede nije konkurirao za susret protiv Stuttgarta.

Mario Cvitanović (Energie Cottbus) - pričuva u domaćem porazu od Stuttgarta.

Krešo Ljubičić (Eintracht Frankfurt) - nije konkurirao za susret protiv Bochuma.

Ivica Banović (Freiburg) - odigrao posljednjih 15 minuta u domaćoj pobjedi nad Oberhausenom.

Marino Biliškov (Greuther Fürth) - zbog ozljede nije konkurirao za susret protiv Mainza.

Ivo Iličević (Greuther Fürth) - zbog ozljede nije konkurirao za susret protiv Mainza.

Srđan Lakić (Kaiserslautern) - zamijenjen u sudačkoj nadoknadi na gostovanju u Duisburgu.

Gordon Schildenfeld (Duisburg) - nije konkurirao za susret protiv Kaiserslauterna.

Hrvoje Vuković (Alemannia Aachen) - nije konkurirao za susret protiv Münchena 1860.

Španjolska

Mate Bilić (Sporting Gijon) - strijelac prvog pogotka, svog sedmog ove sezone, u domaćem porazu Sportinga od Atletica iz Madrida (2:5).

Marko Babić (Betis) - nije bio u planovima za susret Betisa i Espanyola (1:1).

Austrija

Marijo Bazina (Austria Beč) – odigrao 84 minute u gradskom derbiju s Rapidom.

Pero Pejić (Kapfenberg) - nije konkurirao za nastup protiv Mattersburga.

Mihael Rajić (Altach) – nije konkurirao za nastup u novom velikom porazu.

Nikica Jelavić (Rapid) – proveo na travnjaku u derbiju samo nekoliko posljednjih minuta.

Mario Tokić (Rapid) – odigrao 90 minuta u remiju od 2:2 s Rapidom.

Niko Kovač (RB Salzburg) – nije konkurirao za nastup.

Manuel Pamić (RB Salzburg) – također van konkurencije za mjesto u momčadi.

Ante Budimir (LASK) - nije konkurirao za nastup.

Silvije Čavlina (LASK) – ovog puta nije nastupio.

Marijo Mijatović (LASK) – pratio pobjedu nad Sturmom s klupe.

Nizozemska

Danijel Pranjić (Heerenveen) - zbog ozljede lijevog gležnja nije bio u konkurenciji za utakmicu protiv Willema (3:1).

Dario Cvitanić (Ajax) - vratio se nakon izbivanja zbog puknuća butnog mišića desne noge i odigrao 55 minuta protiv posljednjeplasiranog Volendama.

Belgija

Josip Barišić (Tubeke) – odigrao 63 minute na gostovanju Anderlechta gdje su poraženi s čak 5:1.

Leon Benko (Standard Liege) – ušao u igru u 87. minuti protiv Zulte Waregema.

Tomislav Mikulić (Standard Liege) – pratio poraz suigrača s klupe.

Ivan Bošnjak (Racing Genk) – ušao u 59. minuti, odmah nakon što je protivnik poveo.

Goran Ljubojević (Racing Genk) - nije konkurirao za susret zbog ozljede koljena.

Mario Carević (Lokeren) – pobjedu nad Clubom Bruggeom pratio s klupe.

Zvonimir Deranja (Moeskroen) – nije konkurirao za nastup.

Antun Dunković (Mechelen) - odigrao 71 minutu u dvoboju s Charleroijem.

Ivan Leko (Club Brugge) – napustio travnjak u 72. minuti.

Dario Smoje (Gent) - nije igrao protiv zbog ozljede.

Danska

Kristijan Ipša (Midtjylland) – odigrao cijelu utakmicu protiv Sonderjyskea.

Filip Marčić (Midtjylland) – nije bio u konkurenciji za nastup.

Grčka

Danijel Cesarec (Asteras Tripolis) – ponovno se upisao među strijelce, a ovog je puta svojim golom suigračima donio bod.

Dario Krešić (Panionios) – branio tijekom cijele utakmice i primio je jedan gol od Larisse.

Ivica Majstorović (Panionios) – odigrao je svih 90 minuta.

Mario Galinović (Panathinaikos) – na gostovanju kod Xanthija primio jedan gol.

Ante Rukavina (Panathinaikos) – ušao u 60. minuti i svojim je golom Panathinaikosu donio pobjedu.

Mario Budimir (Ergotelis) – pogotkom je potvrdio pobjedu kod Panserraikosa u 89. minuti, a odmah nakon toga je izveden s terena.

Zdravko Popović (OFI Kreta) – odigrao je sat vremena u porazu koji im je nanio Aris.

Tomislav Vranjić (Larissa) – nije igrao protiv Panioniosa.

Zlatko Runje (Panthrakikos) – nije nastupio ni proteklog vikenda.

Turska

Hrvoje Čale (Trabzonspor) – bio na travnjaku cijelu utakmicu protiv Kocaelispora.

Anthony Šerić (Bešiktaš) – nije igrao protiv Ankaraspora.

Vanja Iveša (Eskisehirspor) – branio svih 90 minuta i sačuvao mrežu praznom.

Luka Vučko (Eskisehirspor) – teren je morao napustiti u 42. minuti vjerojatno zbog kakve ozljede.

Kruno Lovrek (Eskisehirspor) – nije igrao protiv Antalyaspora.

Stjepan Poljak (Eskisehirspor) – odigrao cijelu utakmicu protiv Antalyaspora.

Ukrajina

Ognjen Vukojević (Dynamo Kijev) – Iličevec je teškom mukom srušen, a Ognjen je u toj utakmici odigrao svih 90 minuta.

Goran Sablić (Dynamo Kijev) – nije igrao protiv Iličevca.