Međimurje 26:26 Karlovac

Katastrofa Pipa

Ivana Strahija • četvrtak, 11.12.2008.

U današnjem srazu s Karlovčanima Čakovčani su, nevjerojatno ali istinito, ispustili vodstvo do +12 i na kraju jedva izvukli bod.

Utakmica u Čakovcu zakazana je u uistinu nezgodno vrijeme, 16:30, i to pretpostavljamo zbog HRT+ prijenosa, koji na kraju nije raliziran već je utakmica išla kao snimka sat i pol kasnije. Igrala je naime u isto vrijeme ženska izabrana vrsta, pa je prijenos uživo dakako išao iz Švedske.

Upravo stoga velika je dvorana Graditeljske škole u Čakovcu zjapila prazna, a svega par najvjernijih Sjevernih vitezova došlo je podržati Pipo. A Pipo je na parket protiv Karlovca izašao doslovce desetkovan, bez Pašalića, Čavara, Arnaudovskog... Sve odreda prvotimaca, bez kojih je trener Josip Borković bio prisiljen na improvizacije.

Unatoč tome Pipo je krenuo dobro, i do 30. minute imao lagodnih 17:10. U 38. minuti ta je razlika bila ogromnih +12, a tek su minutu kasnije Karlovčani postigli svoj prvi pogodak u drugom dijelu utakmice. Tada se događa nešto čemu se Karlovčani nisu mogli ni nadati, a to je da su domaći u potpunosti stali i nestali s parketa.

U 58. minuti Karlovac ima 25:24, a i ono malo gledatelja koji su ostali na tribinama razočarano je viđenim. Na kraju su ipak Čakovčani mogli odnijeti oba boda, da su uspjeli posljednjih 20 sekundi sačuvati svoju mrežu, no gostujući Rački pet sekundi pred kraj pogađa mrežu iza čakovečkog vratara za konačnih 26:26.