Vodeni sportovi

Jugaši spasili remi

Hrvoje Vuković • nedjelja, 14.12.2008.

Baš kao i Mladost i Šibenik, i naš treći predstavnik u Euroligi, dubrovački Jug, nije upisao niti pobjedu niti poraz u drugom kolu Eurolige. Dubrovčani su u dalekoj Rusiji remizirali sa Sturmom 2002 te sada predvode ljestvicu skupine A sa četiri boda...

Sturm – Jug CO 8:8 (1:2, 2:0, 3:3, 2:3)

Euroliga, 2.kolo, skupina A, 13.12.2008.

Sturm: Smirnov, Jacev, Jevstignijev, Višnjakov, Želtovskij, Ašajev, Čomahidze 1, Stratan, Jablonovskij, Šapić 5, Garbuzov 2, Olhovnikov, Davitašvili, trener: Porobić

Jug CO: Vićan, Vranješ, Bošković 4, Azevedo 2, Joković 1, Smodlaka, Marković 1, Bušlje, I. Sukno, Dobud, Drobac, Obradović, S. Sukno, trener: Fatović

Suci: Borell (Španjolska) i Filiksac (Turska)

Vaterpolisti Juga nisu došli do nove pobjede protiv Sturma, ali su ipak upisai bod na teškom ruskom gostovanju. Dubrovčani su poveli nakon prvih osam minuta sa 1:2, ali domaćini potom do poluvremena preokreću rezultat. Jug u tom razdoblju nije niti jednom zatresao mrežu Rusa, da bi nakon treće četvrtine domaćini i dalje držali minimalnu prednost.

U dramatičnoj završnici Sturm je došao nadomak pobjede 12 sekundi prije kraja, kada je Aleksandar Šapić zabio iz peterca za 8:7, no četiri sekunde prije završetka Jugaši su izborili igrača više, a Miho Bošković postigao je izjednačujući pogodak i spasio Jug od prvog poraza.