Bundesliga, 17. kolo, 14.12.2008, 17:00 h
Hoffenheim 1:1 Schalke 04
Schalke 04

Hoffenheimu jesenski naslov

Petar Plevnik • nedjelja, 14.12.2008.

U posljednjem susretu jesenskog dijela Bundeslige Hoffenheim i Schalke odigrali su 1:1, što je Hoffenheimu bilo dovoljno da na zimsku stanku ode kao vodeća momčad Bundeslige...

Iako se u svom posljednjem susretu u Mannheimu od tamošnjih navijača nisu oprostili pobjedom, nogometaši Hoffenheima uspjeli su okruniti sjajne jesenske igre bodom protiv Schalkea, koji im je bio dovoljan da na odmor odu bodovno poravnati s Bayernom, ali kao prvoplasirani sastav Bundeslige.

Gosti iz Gelsenkirchena od samog su početka dali do znanja da se u Mannheim nisu došli braniti, pa je već u četvrtoj minuti Asamoah neometan sa svega pet metara promašio sjajnu prigodu nakon ubacivanja Altintopa. Kako je susret odmicao, Hoffenheim je postajao sve opasniji, a prvu ozbiljniju prigodu domaćini su imali u 37. minuti nakon što Ibišević i Ba odigravaju dupli pas u 16-ercu gostiju, no udarac senegalskog napadača odlazi zamalo pored gola.

Samo minutu kasnije suradnja istog dvojca rezultirala je novom prigodom za Baa, ali ni ovaj put Senegelac ne pogađa iz dobre situacije. Kazna za promašaje domaćina uslijedila je samo dvije minute kasnije kada Altintop dodavanjem izbacuje iz igre cijelu obranu, a iz drugog plana utrčava Asamoah i svojim pogotkom omogućuje gostima da na odmor odu s prednošću.

Prvih 15-ak minuta nastavka ponudilo je dosta napetosti, pa ne čudi što je u 60. minuti nervozni veznjak gostiju Jones zaradio drugi žuti karton. Igrača više Hoffenheim je iskoristio u 72. minuti kada Ragnickov jocker s klupe Teber sjajno pogađa iz slobodnog udarca s 20 metara za 1:1.

Devet minuta prije kraja susreta gosti su ostali i bez Engelaara, koji je također zaradio drugi žuti karton, no usprkos dva igrača više pokušaji domaćina da stignu do pobjede nisu urodili novim pogotkom. Napomenimo i da je Ivan Rakitić u igru ušao u trećoj minuti sudačke nadoknade.