Vodeni sportovi

Jug lako do finala Kupa

Hrvoje Vuković • petak, 19.12.2008.

Unatoč najavama kako u Dubrovnik ne dolaze s bijelom zastavom, vaterpolisti Šibenika nisu pružili jak otpor Jugašima u polufinalu Hrvatskog kupa. Domaćini su odigrali za klasu bolje i zasluženo prošli u finale, gdje ih čeka pobjednik susreta Mladost - Primorje...

Jug CO – Šibenik NCP 12:5 (2:1, 4:2, 3:1, 3:1)

Kup Hrvatske, polufinale, 19.12., bazen u Gružu

Jug: Vićan (10 obrana), Vranješ, Bošković 3, Azevedo 2, Joković 1, Smodlaka, Marković 1, Bušlje 1, I. Sukno, Dobud, Drobac, Obradović 2, Seman, S. Sukno 2, trener: Fatović

Šibenik: Moses (11 obrana), Šutalo, Vlahović, B. Letica 2, Brlečić, Škorić, Španja, Brkić, Sutić 1, S. Letica 1, Vuleta, Samodol 1, Jukić, trener: Tucak

Igrač više: Jug 5/7, Šibenik 1/11
Peterci:Jug CO 1/1, Šibenik NCP 2/2
Suci: Tomić, Vlašić

Aktualni osvajač Kupa, dubrovački Jug dobio je priliku obraniti taj cijenjeni naslov. Točnije, sam ju je izborio. Šibenčani se nisu pokazali u dobrom izdanju kakvo su svi očekivali, pogotovo nakon tijesnog poraza u Crnici, kada su izabranici Ivice Tucka tijesno poraženi sa 6:7. Dubrovčani su poveli preko Tonyja Azeveda, a Šibenčani "uzvraćaju" sa čak tri neiskorištena igrača više. U dosta tvrdoj četvrtini Dubrovčani su udvostručili svoju prednost (2:0) golom Obradovića, a na 2:1 smanjio je Sutić.

U nastavku domaćini vrlo brzo dižu na velikih 4:1 zahvaljujući iskorištenom petercu i potom kontranapadu Boškovića, da bi na 4:2 smanjio Letica, također iz peterca nakon što je Marković branio gol s obje ruke u zraku. Dekoncetrirani gosti imali su puno prilika za puno bolji rezultat, no jednostavno nisu uspijevali iskoristiti svoje kontre i igrača više (katastrofalnih 1/11 na kraju utakmice). Do poluvremena Jug je poveo sa 6:3 i tako napravio velik korak prema finalu Kupa.

U trećoj dionici riješeno je pitanje pobjednika. Joković i Azevedo fino su kombinirali za 7:3, Samodol je smanjio na 7:4, a dvaput Bošković i jednom Sukno dotukli su sve nade Šibenčana (9:4). U posljednjoj četvrtini gosti su potpuno pali, a Jug je to iskoristio za povećanje razlike na konačnih 12:5 i dosta lagan prolazak u finale.