Siscia 30:21 Metković Mehanika
Metković Mehanika

Siscia pregazila Metković

Branimir Korać • nedjelja, 21.12.2008.

Svoju ćudljivost rukometaši Siscije potvrdili su i u 15. kolu Premijer Dukat lige. Na svom parketu pregazili su drugoplasiranu momčad prvenstva Metković 30:21 i pokazali kako imaju veću kvalitetu nego što to ljestvica govori...

SISCIA - METKOVIĆ 30:21 (11:7)

Sisak, SD Brezovica, gledatelja 1000

Suci: Tihomir Kasunić (Karlovac), Dražen Matovina (Karlovac)

Siscia: Mate Svalina 3, Ivan Kavran, Mario Bjeliš 4, Domagoj Orlić, Josip Ražić 2, Josip Somić (8 obrana), Tihomir Baltić 8(3), Tomislav Bešlić 5(1), Branimir Bouček (5 obrana), Enes Halkić 2(1), Luka Butorac 1, Mario Turan, Jakov Gojun 5, Goran Bogunović. Trener: Slavko Goluža.

Metković: Ante Granić (2 obrane), Smiljan Kolovrat, Marin Nikolić, Ivica Zubac 4, Luka Raković 4, Rudolf Ćužić 4, Igor Karačić 5(2), Danijel Arapović, Marko Kopljar, Sandro Uvodić (11 obrana, Ante Marić, Dario Pušić, Ivan Jurković, Mario Majić 4. Trener: Mojmir Majić.

Sedmerci: Siscia 5/7, Metković 2/2.

Isključenja: Siscia 4 minute (Halkić, Gojun), Metković 4 minute (Jurković 2).

Igrač utakmice: Tihomir Baltić.

Metkovčani su u Sisak doputovali u statusu favorita, ali na parketu je od prve sekunde gospodario domaćin. Kriza u koju su Siščani ušli i u njoj zaredali s porazima, očito je bila, na njihovu sreću kratka, jer su protiv Metkovića pokazali uistinu sjajnu igru. Gosti su bili posve inferioran protivnik i ničim nisu pokazali kako su baš oni drugoplasirana momčad na ljestvici.

Domaćin je u susret krenuo žestoko. Sjajna obrana brzo ih je dovela do visokog vodstva 5:0 nakon čega dolazi do manjeg opuštanja, olako se prodaje nekoliko lopti u napadu i to koristi prije svih Raković koji dovodi Metković na 5:2. Ipak Siscia nije do kraja poluvremena dopustila Metkoviću potpuni povratak u utakmicu i prvih 30 minuta riješila je u svoju korist 11:7.

U drugom dijelu dugo se igra gol na gol da bi od 41. do 44. minute Siscia golovima Gojuna, Svaline i Baltića pobjegla na 19:12 i riješila pitanje pobjednika. U jednom trenutku Metković je uspio smanjiti na minus pet, ali tada slijedi nova serija Siscije i na ulasku u zadnjih deset minuta domaćin završava posao bijegom na 25:16. Do kraja susreta tek su mirno završili posao i upisali zasluženu visoku pobjedu 30:21.

Najefikasniji u domaćem sastavu bili su Tihomir Baltić s osam golova te Tomislav Bešlić i Jakov Gojun s po pet. U gostujućem sastavu uz vratara Sandra Uvodića koji je skupio 11 obrana istaknuo se Igor Karačić s pet golova. Veliki posao sisačka obrana napravila je potpunim zaustavljanjem Marka Kopljara ostavivši ga ne samo bez gola već i bez pravog otvorenog šuta.