Zimski sportovi

Iz Srbije uzdignute glave

Goran Markuš • ponedjeljak, 22.12.2008.

Nakon teškog poraza od Partizana, poraza koji će zasigurno još duže vrijeme pamtiti hokejaši Mladosti uspjeli su svladati Beostar spasivši što se spasiti u Srbiji dalo...

Već i prije samog početka susreta, nakon što smo čuli da je Mladost u goste vodećem Partizanu otišla sa samo 13-oricom hokejaša, bilo je jasno da ozbiljnih šansi naši dečki nemaju, no čak niti tada nitko se nije nadao pravom fijasku kojem smo mogli svjedočiti.

S dva gola susret otvara sjajan Anton Butochnov (5 golova) pokazavši veliku želju domaćina za novom pobjedom. Gol Tomislava Grozaja u 16. minuti igre samo je malčice ublažio ogromnih 6:1 nakon uvodnih 20 minuta igre.

7HK Beostar104

Međutim, domaćini koji su očito odlučili pošteno napuniti mrežu gostiju, već na samom otvaranju druge trećine ponovno pogađaju gol Mladosti koji je do kraja susreta čak 15 puta imao "bliski susret" sa pakom. Uz Grozaja za Mladostaše je dva puta pogodio i Tomislav Čunko blijedo ublaživši ogromnu razliku kod konačnog rezultata.

Da sve ipak ne bi bilo crno neuobičajenom greškom pobrinuli su se upravo na klupi Partizana poslavši u igru šest stranaca iako je člankom 6. službenog pravilnika lige dozvoljen nastup maksimalno petorice stranaca. Tako su uz kanadskog vratara nastupila čak tri Čeha (Dvorak, Mertl i Subr) te dva Ukrajinca (Gavriljuk i Butochnov). Sad je sve na upravi Mladosti od koje brojni obožavatelji očekuju reakciju u obliku službene žalbe.

Samo dan kasnije Mladostaši su produžili do "Pingvinu" gdje ih je čekao ogled sa posljednjim Beostarom, ogled koji su odradili uistinu fantastično. Već u petoj minuti precizan je Mario Novak, a minutu prije prvog odmora pogađa i Janko Kučera za solidno vodstvo od 2:0 nakon prve trećine.

Drugih 20 minuta dva puta točan je Tomislav Čunko (2 gola) čime je pitanje pobjednika bilo riješeno. Do kraja susreta za uvjerljivih 0:8 gostiju po dva puta su pogađali Denis Kadič i Tomislav Grozaj osiguravši tri vrlo važna boda i četvrto mjesto u ukupnom poretku lige, mjesto koje bi ih odvelo i u playoff Panonske lige.

U posljednjem ovogodišnjem susretu u Panonskoj ligi slijedi poslastica za mnoge hrvatske obožavatelje hokeja koji će moći uživati u ogledu svojih predstavnika, Zagreba i Mladosti. Utakmica je na rasporedu 29. prosinca.