Lille trijumfalno u 2009.

Maja Giljanović • subota, 03.01.2009.

Nogometaši Lillea pobjedom su otvorili Novu, a Rudy Garcia ni ovog puta nije našeg Marka Marića poslao na teren...

Garcia je u Sainte-Genevieve-des-Bois otputovao bez De Mela, Fauverguea, Fraua i Cabayea, no nekadašnji zagrebaš Marić svih je 90 minuta svejedno proveo na klupi.

U prvoj utakmici u Francuskoj nakon novogodišnjih praznika Lille je protiv četvrtoligaša izborio šesnaestinu finala Kupa. Naoko bez po' muke LOSC je slavio 3:0, ali da gol Laife u 3. minuti nije poništen zbog milimetarskog ofsajda, da R'Kiki u 20. nije dozvolio da mu Butelle obrani praktički neobranjivo te da Lunda nakon samo pola sata igre nije zaslužio izravni crveni karton, pitanje je bismo li sada izvještavali o rutinskom prolazu Lillea ili o senzaciji poluamatera.

Lille se vodstva domogao u 44. minuti golom Debuchya prije nego ga je u 70. nes(p)retno povisio Sainte-Genevievov El-Othmani, a za (pre)visokih 3:0 je, pak, u prvoj minuti nadoknade zabio Vittek.

Danas su na rasporedu 24 utakmice među kojima najviše interesa pobuđuju međusobni dueli prvoligaša Toulouse - Valenciennes, Sochaux - Rennes, Nantes - Caen i u prvom redu Bordeaux - Saint-Etienne, a nedjelju će obilježiti gostovanja Monaca, PSG-a i Marseillea protiv Blagnaca (peta liga), Montluçona (četvrta) i Besançona (četvrta).