Liga prvaka (Ž) - Skupina C, 4. kolo, 03.01.2009.
Podravka Vegeta 32:27 Larvik HK
Larvik HK

Kokice bolje od Larvika!

Ivana Strahija • subota, 03.01.2009.

Danas se nastavilo s utakmicama Lige prvakinja, a našoj Podravki na megdan je stigao Larvik. Kokice su nakon nešto slabijih prvih 30 minuta, u kojima je Larvik imao 14:11, do kraja susreta "napucale" pet golova više od gostiju, i tako ubilježile svoju drugu pobjedu u C skupini.

U prvom ovogodišnjem izazovu u Ligi prvakinja naše su predstavnice bile jednostavno- odlične. Taj se epitet ipak može primijeniti tek na drugo poluvrijeme susreta, dok su u prvom Koprivničanke opet igrale toplo-hladno.

Bez Božice Palčić Kokice su odigrale uistinu teških prvih 30 minuta, kad su gošće iz Norveške mnogo lakše dolazile do gola, dok su igračice Podravke bile skoro pa bezidejne u napadu. Na sreću, vrata Podravke čuvala je Jelčić (16 obrana), jer bi bez nje bilo i mnogo više od -3 na kraju prvog poluvremena.

Vezane vijesti

U drugom dijelu susreta pravi je poticaj domaćima dala pametna odluka trenera i izbornika rukometne reprezentacije Zdravka Zovka da u igru uvede Anitu Bulath. Mađarica u kopribničkim redovima je sa svojih devet pogodaka uvjerljivo potopila norveške nade u pobjedu, dok je Ana Lovrak, sa tri sigurna pogotka u trenucima kad se utakmica lomila, dala svoj obol važnoj pobjedi Podravke.

Imale su Kokice u jednom trenu nastavka i +8, pa su do kraja mogle mirno i bez stresa, kojeg je doduše bilo napretek na strani Larvika, a konačnih +5 odličan je uvod u novu sportsku godinu.

Kod Podravke je najviše pogodaka postigla već spomenuta Bulath (9), dok su sa po pet pogodaka svoj doprinos dale Todorovska, Franić i Penezić. Kod Larvika najraspoloženija bila je očekivano Riegelhuth (13), dok je vratarka Rantala imala zavidnih 19 obrana.

Liga prvakinja, skupina C, 4. kolo: Podravka Vegeta - Larvik 32:27 (11:14)