Zadar s remijem na vrhu

Mihaela Bradovski • srijeda, 07.01.2009.

Današnji su raspored zatvorili igrači Zadra i Intera. Susret pun uzbuđenja i neizvjesnosti završio je podjelom bodova, a gledatelji na Višnjiku imali su priliku vidjeti čak osam pogodaka...

Svoj treći susret prilikom su otvorili domaći nogometaši. Dragan Župan povukao je u drugoj minuti prema vratima Delača no vratar "žutih" ne da se prevariti. Priliku za Inter u istoj minuti propušta Batarelo. Odmah nakon toga pokušava i Terkeš. Ono što nisu zabili, Zadrani su primili. U 5. minuti Kukec mrežu pogađa iz drugog pokušaja, a već u idućoj akciji Dubois poentira iza Vukovića.

U 9. minuti rezultat je smanjio danas vrlo dobri Rašo nakon duge lopte Batkoskog. No nada na tribinama nije dugo trajala, Jonjić je drugim pogotkom danas, vratio dva pogotka prednosti svojoj momčadi već u idućoj akciji. Na samom kraju prvog poluvremena Ljubičić je previše oklijevao s udarcem te je vratar Delač još jednom izašao kao pobjednik.

I u nastavku Zaprešićani ulaze efikano. Dubois je u 14. minuti poentirao drugi puta na susretu, treći puta u danu. No uprkos velikom zaostatku Zadrani se nisu predali. Kapetan Surać spretno zabija za 2:4, a potom loptu u mrežu, točnije u rašlje, šalje i Želimir Terkeš.

Cijela je dvorana u tim trenucima igrala sa svoji ljubimcima, a nagrada za podršku stigla je u zadnjoj minuti susreta kada je pogodka vrijedan boda postigao Ćurjurić. Zadrani su ovim bodom zasjeli na prvo mjesto.

Dvoransko prvenstvo 1. HNL, 3. kolo: Zadar - Inter 4:4