Prvi poraz Huga Sancheza

Borna Rupnik • petak, 09.01.2009.

U posljednja dva susreta šesnaestine finala Kupa kralja prednost su pred uzvrat ostvarili Mallorca i Athletic Bilbao. Momčad s Baleara bila je bolja od Almerije, dok su Baski u zadnji čas izvukli remi kod Osasune...

Mallorca i Almeria u Primeri stoje prilično loše, ali su pod vodstvom novog trenera, Huga Sancheza, nogometaši Almerije bolje krenuli u proljetni dio prvenstva. Ipak, u takvim su se okolnostima bolje snašli nogometaši Mallorce. Nakon samo osam minuta igre u vodstvo ih je doveo Alhassane Keita, no gosti vrlo brzo uzvraćaju: na 1:1 u 11. minuti poravnava Ortiz.

Međutim, ostatak susreta u potpunosti je pripao Mallorci. Esteban Suarez, vratar Almerije, uspio je obraniti jedanaesterac, ali pokušaje Clebera u 43. minuti, odnosno Varele nedugo poslije odmora više nije mogao neutralizirati. Mallorca tako na uzvrat putuje s ugodnih 3:1, dok će Almeria za plasman u četvrtfinale morati pokazati puno više.

Drugi su susret u Pamploni igrali Osasuna i Athletic Bilbao. Na semaforu je sve do 83. minuti stajalo za domaćine prihvatljivih 0:0, a tada je Walter Pandiani postigao pogodak za opće veselje na stadionu. Ipak, sve se preokrenulo u sudačkoj nadoknadi. Llorente je zabio za konačnih 1:1, te će u uzvratu na San Mamesu u boljoj poziciji biti ponos Baskije.