Runje probušen u drugom dijelu

Maja Giljanović • petak, 09.01.2009.

Mreže su na Stade de la Liberation u Boulogne-sur-Meru mirovale 55 minuta da bi se u samo 20 sljedećih zatresle četiri puta od čega našeg Vedrana Runje triput...

Lider Lens je u prvoj utakmici 19. kola Ligue 2 izgubio od iznenađenja dosadašnjeg dijela prvenstva Montanierovog Boulogne-sur-Mera 3:1.

Golovima Blayaca (dva) i Kinkele Boulogne je zaslužio tri boda, a za Sang et Or je u 63. minuti samo privremeno na 1:1 izjednačio Sartre.

"Pile naopako" tipa: "Lens je najbolja momčad lige, a osobito su jaki u gostima" ili "Dobili su nas i zadnji put" - zadnji put 12. kolovoza 1978. - izgleda su uspavali Runju i suigrače mu.

Naš je reprezentativac prvo poluvrijeme bio praktički besposlen - Lens je kontrolirao igru i prijetio u prvom redu preko Maoulide - dok je u drugom dijelu od svoje obrane triput ostavljen doslovce na suhom.

Ni u 54. ni u 63. ni u 65. minuti, naime, nijednog Lensovog igrača nije bilo ni blizu Boulogneovih koji su ga tako neometano - probušili.

Lens je i dalje prvi, Boulogne-sur-Mer je, pak, izbio na drugo mjesto sa samo dva boda zaostatka, ali prestići ga mogu Strasbourg i Montpellier odigraju li - što je upitno zbog zaleđenih travnjaka - i pobijede na gostovanju u Reimsu odnosno protiv Toursa.