UŽIVO: Hrvatska dobila Sloveniju

Vedran Attias • petak, 09.01.2009.

Posljednju pripremnu utakmicu prije početka Svjetskog prvenstva izabranici Line Červara igraju protiv Slovenije u Splitu. Prekrasna dvorana u Splitu bit će popunjena do posljednjeg mjesta, a LIVE tekstualni prijenos možete pratiti na Sportnet.hr...

HRVATSKA: 1 Losert, 16 Pešić, 25 Alilović; 2 Hrvatin, 4 Balić, 5 Duvnjak, 6 Lacković, 7 Zrnić, 8 Kopljar, 9 Vori, 10 Gojun, 13 Horvat, 17 Šprem, 18 Špoljarić, 19 Metličić, 21 Buntić, 22 J. Valčić, 24 T. Valčić, 27 Čupić, 28 Anušić, 29 Ninčević. Izbornik: Lino Červar.

SLOVENIJA: 1 Rezar, 12 Skok, 16 Prošt; 4 Miklavčič, 5 Dobelšek, 7 Konečnik, 8 Mlakar, 9 Blibija, 10 Kavaš, 11 Skube, 13 Špiler, 17 Gajić, 18 Cehte, 19 M. Žvižej, 20 L. Žvižej, 23 Zorman. Izbornik: Miro Požun.

60' Gotova je utakmica koju smo dobili teže nego što se očekivalo zbog opuštanja u nastavku, a iako je dosta toga bilo dobro u našoj igri, isto tako smo vidjeli nedostatke na kojima će naši morati raditi do početka Svjetskog prvenstva. Lijepi pozdrav i do čitanja!

60' Kraj utakmice.

60' Slovenci nisu bili posebno agresivni zadnjih dvadesetak sekundi, a Lacković je sve riješio pogotkom za 34:32.

60' Balić je pogriješio i Dobelšek zabija kontru za jedan razlike.

59' Dugo je trajao slovenski napad i na kraju je Alilović obranio udarac Zormana.

59' Dvije minute do kraja utakmice.

58' Golčina Lackovića iz skok šuta za 33:31.

57' Gajić zabija Losertu za 32:31.

57' Opet brzi centar i sedmerac. Više uopće nema smisla govoriti kako bi se trebali brže vraćatiu obranu.

57' Odlično se otvorio Vori i zabio za plus dva - 32:30.

57' Evo ga. Špiler zabija za 31:30 tri i pol minute prije kraja utakmice.

56' Lackovićev udarac Prošt brani i Slovenija ima priliku doći skroz blizu našima.

56' Gajić zabija svoj sedmi gol za 31:29, a tek je počela kazna od dvije minute za Balića.

56' Isključenje Ivana Balića i sedam metara za Slovence.

55' Balić za Vorija i to je 31:28.

55' Bilbija puca preko Balića i kroz Alilovića za 30:28.

54' Hrvatin s lijevog krila vraća na plus tri - 30:27.

53' Prekrasna akcija Gajića i Luke Žvižeja i to je 29:27. Zaista prekrasan potez.

52' Zorman je (ne)opravdano tražio penal, a dobio je - dvije minute.

51' Ivano Balić zabija kada je zaista potrebno za 29:26.

51' U igri je Lacković jer naši imaju dosta problema u napadu.

50' Luka Žvižej iz kontre zabija za 28:26.

49' Novi gol Mihe Žvižeja na nepostavljenu obranu. To je očito problem naše momčadi na kojem će Lino Červar morati poraditi.

49' U igri je Ivano Balić, a Buntić zabija za 28:24.

49' Uspjeli su Slovenci smanjiti na minus tri. Miha Žvižej zabija za 27:24.

48' Greška Josipa Valčića u napadu i Slovenci imaju priliku smanjiti na minus tri.

47' Ponovno Miha Žvižej smanjuje na četiri razlike - 27:23.

46' Duvnjak iz skok šuta zabija za 27:22.

45' Luka Žvižej ponovno na brzaka zabija i to vrlo lijepi pogodak s krila. Naime, iz teške je situacije "sfrkao" Loserta i poslao loptu u mrežu.

45' Metličić Čupiću na "cepelin" i to je 26:22.

44' Mini-serija više nije "mini". Gajić iz kontre zabija za 25:21.

43' Mini-serija gostiju i rezultat je 25:20.

43' Novi gol Slovenaca, 25:19.

42' Nevjerojatno kako brzo Slovenci izvode centar i zabijaju golove. Sada je zabio Gajić, a to je već negdje peti-šesti gol Slovenaca na nepostavljenu obranu naših.

42' Konačno. Petar Metličić zabija svoj prvi gol i rezultat je 25:18.

41' Čupić je promašio sa sedam metara. Neuobičajeno.

40' Gajić zabija svoj četvrti gol za 24:18.

40' Vori, sedmerac, Čupić, gol. Klasika. 24:17.

39' Zorman je bez problema prošao kroz našu obranu, no Losert sjajno reagira i brani.

39' Odlično su se "spojili" Duvnjak i Čupić te izborili probijanje Špilera.

38' Nakon nekoliko grešaka na obje strane, Slovenci su ipak malo smirili igru.

38' Metličić je prvo blokiran, a potom krivo dodaje.

37' Uz dosta sreće i odbijanja, Špiler zabija za 23:17.

36' Šprem iz kontre zabija za, dosada najveću prednost, 23:16.

35' Vori zabija svoj četvrti gol uz 100 posto šuta za 22:16.

35' Ekspresni odgovor Mihe Žvižeja za 21:16.

35' I dalje čekamo prvi gol Petra Metličića dok Duvnjak zabija gol za 21:15.

34' Obrana Čupića iz prostora i to je sedmerac. Gajić je siguran i rezultat je 20:15.

34' Duvnjak, Vori - gol. 20:14.

33' Pasivan napad naših, a potom i greška Slovenaca u napadu.

32' Miklavčić puca bez bloka i zabija s desnog vanjskog za 19:14.

31' Stariji Valčić nastavlja u istom ritmu - 19:13.

31' Uskoro očekujemo nastavak utakmice u kojem će od početka krenuti Šprem i Horvat na krilima, Valčić, Duvnjak, Metličić vanjski i Vori na crti.

30' Sigurna igra naših i prednost je sve više i više rasla iz minute u minutu. Javit ćemo se ponovno za desetak minuta na početku nastavka.

30' Lacković je išao na udarac, no Rezar je obranio i na odmor se odlazi s +5 za naše.

30' 14 sekundi do kraja Lino Červar zove minutu odmora.

30' Sedam metara za Sloveniju Luka Žvižej poslao je preko gola.

30' S ulaskom u zadnju minutu prvog dijela, Denis Buntić zabija za 18:13.

29' Miha Žvižej smanjuje na 17:13 s crte šest metara.

29' Slovenci još jednom griješe u napadu, no nažalost Duvnjak radi prijestup.

28' Duvnjak zabija nakon finte i Hrvatska vodi pet razlike - 17:12.

28' Špiler puca pored gola i naši imaju priliku otići na pet razlike.

27' Novi sedmerac za Hrvatsku i Čupić je ponovno siguran - 16:12.

26' Velika pogreška sudaca. Naime, Slovenija je zabila gol i to preko Zrnića koji je bio u prostoru, a suci su sudili prekršaj u napadu.

26' Prvi gol Hrvatina nakon novog odlčnog poteza T. Valčića. 15:12.

25' Špiler zabija iz koraka za 14:12. Vrijedan gol jer je postignut s igračem manje.

24' Kako to obično biva kada Vori dobije loptu, gol i dvije minute Cehtea. 14:11 i naši imaju dvije minute igrača više i priliku za novu seriju te povećanje vodstva.

24' Slovenci brzo odgovaraju i sada je 13:11.

24' Duvnjak iz kontre zabija za našu najveću prednost - 13:10.

23' Nova vanjska linija Hrvatske, Tonči Valčić, Duvnjak i Buntić, igra dosta dobro, a posebno Valčić koji zabija šesti gol s pozicije lijevog vanjskog - po tri on i Lacković.

23' Slovenci su kompletni, a Miha Žvižej s crte zabija za 11:10.

22' Nakon minute odmora utakmica se nastavlja.

21' Prekrasan prodor i lob Tončija Valčića za 11:9.

21' Buntić je ušao na desnog vanjskog i dobro je otvorio prostor za prvi gol Tončija Valčića i ponovno vodimo. 10:9.

20' Sjajne dvije obrane Loserta, a potom ružan prekršaj Špilera na Voriju i prvo isključenje na utakmici. Iako su suci isključili Miklavčića, čini se kako je Špiler trebao biti isključen. Sve u svemu, imamo igrača više.

19' Nakon promašaja Zrnića, loptu je uzeo Čupić i još jednom zabio.

19' Duvnjak je sjajno proigrao Vorija i naši imaju novi sedmerac.

18' Prva obrana Loserta koji ne dozvoljava Slovencima da odu na dva razlike.

18' Duvnjak je u igri, a T. Valčić još jednom ne uspijeva u napadu.

17' Kakva bomba Bilbije iz koraka s deset metara i Slovenci ponovno vode, a na golu Hrvatske je Venio Losert. 8:9.

17' Alilović sjajno brani udarac Miklavčića, a potom Zrnić u kontri zabija za 8:8.

16' Miklavčić je pogriješio u napadu, no obrana Slovenije potom je blokirala pokušaj Metličića i ništa od izjednačenja.

15' Zrnić je promašio sa sedam metara, odnosno Rezar je obranio njegov udarac.

15' Mlakar zabija za novo vodstvo Slovenije. 7:8.

14' Lacković je izašao iz igre, a ušao je Tonči Valčić i odmah pogriješio.

14' Luka Žvižej lijepo završava kontru Slovenije i rezultat je 7:7.

13' Bezidejnost naših u napadu na kraju je završio Balić udarcem iz neizrađene pozicije, no stativa je zaustavila njegov pokušaj.

12' Novi centarhalf u sredini naše obrane jest Špoljarić, no Zorman uspijeva zabiti za 7:6.

11' Evo ga. Ivano Balić je prošao i zabio svoj prvi gol u novoj dvorani svog rodnog grada.

10' Lacković je ušao u seriju i zabija svoj treći pogodak za 6:5.

9' Ne dugo. Bilbija zabija za 5:5.

9' Lacković je još jednom siguran, ovoga puta s lijevog vanjskog, i vodimo 5:4.

8' Luka Žvižej je dobro prošao i izborio sedam metara, a potom je bio i sam siguran s crte sedam metara. 4:4.

8' Lacković se dignuo s deset metara i ponovno vodimo.

7' Nakon 20 godina suđenja profesionalnog rukometa, naš najpoznatiji sudački par odlazi u zasluženu mirovinu. Golubica i Milošević sudit će nastavak ove utakmica.

7' Gajić je još jednom siguran s desnog krila - 3:3.

7' Dobro su križali naši vanjski igrači pa se otvorio prostor za Zrnića koje je izborio sedam metara. Penal je uspješno izveo Čupić i vodimo 3:2.

5' Na loš napad Slovenije naši odgovaraju istom takvom kontrom i tako propada prilika za prvim vodstvom naših.

4' Pasivan napad Slovenaca koristi Igor Vori te iz kontre zabija za 2:2.

4' Naši u obrani rade samo jednu zamjenu i to Anušić ulazi umjesto Balića.

3' Nakon obrane Alilovića, Vedran Zrnić ipak zabija gol. Prvi gol Hrvatske u splitskoj dvorani.

2' Zrnić ne uspijeva zabiti s krila.

2' Luka Žvižej se dobro snašao u prilično teškoj situaciji i Slovenci vode 2:0.

1' Naši su u napadu u idućem sastavu: Zrnić i Hrvatin na krilima, Lacković, Balić i Metličić na vanjskima te Vori na crti.

1' Odmah gol Gajića s desnog krila.

1' Počela je utakmica u Splitu koju će početi suditi najpoznatiji hrvatski sudački par Josić/Rudić, a onda će od sedme minute zviždaljku prepustiti kolegama.

Nažalost, koliko god mi bili naviknuti na ružnu naviku zviždanja na himnu protivnika, ipak se radi o nacionalnoj himni i to nije u redu. Bez obzira što se radi o državi koja s Hrvatskom trenutno nije u prijateljskim odnosima.

Prije početka utakmice svakako treba još jednom naglasiti kako je atmosfera u Spaladiumu zaista prekrasna. Nadamo se samo kako će takva biti i kada utakmica počne.

Kao što se najavljivalo i očekivalo, dvorana u Splitu popunjena je do posljednjeg mjesta. Dvorana koja će ugostiti otvaranje Svjetskog prvenstva tako je potpuno spremno dočekala generalnu probu.

Dobra večer! Za desetak minuta počet će utakmica između Hrvatske i Slovenije, a tekstualni prijenos iz minute u minutu za vas će raditi Vedran Attias.