Inter ponovno u igri

Zoran Zdelar • petak, 09.01.2009.

U iznimno zanimljivoj utakmici Zagreb je doživio svoj prvi poraz, a Interovi nogometaši morali su se poprilično namučiti za ova tri boda...

Još jedna izuzetno efikasna utakmica je odigrana u Zadru, no pred relativno malim brojem gledatelja s obzirom da je znatan dio publike napustio dvoranu nakon utakmice između Dinama i Osijeka. No, oni koji su ostali definitivno nisu požalili, već upravo suprotno. Inter i Zagreb pružili su ima fantastičnu igru te su mogli vidjeti u 24 minute čak 13 golova.

Zaprešićani su stigli do vodstva već u drugoj minuti kad je precizan bio Batarelo, ali nije dugo trebalo Zagrebu da izjednači preko Pavlovića koji je svladao Interova vratara prizemnim udarcem. Ponovno se na novi gol moralo čekati dvije minute, kada je Zagreb stigao do vodstva preko Pavlovića, a odmah nakon toga izjednačuje Inter.

Povuci-potegni igra nastavila se i dalje te su se izmjenjivala vodstva, a prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 3:3. Igrači su još angažiranije ušli u nastavak i Inter je uspio u jednom trenutku stići do dva pogotka prednosti. To im ipak nije bilo dovoljno za mirno privođenje utakmice kraju, ako je to uopće moguće na tako malom terenu.

Zagreb je uspio izjednačiti, pomogao je i jedan udarac s devet metara, no minutu prije kraja svojim trećim pogotkom na utakmici susret je odlučio Batarelo te je tako nanio prvi poraz Zagrebu na ovogodišnjem izdanju Dvoranskog prvenstva. Bez obzira na to Zagreb je izborio mjesto u završnici, a Inter unatoč pobjedi ne ovisi sam o sebi.

DPH, 5. kolo: Zagreb - Inter 6:7