Derbi 13. kola Jadranske lige odigran je na Savi gdje je Mladost potpuno nadigrala vodeći Jadran HN. Jug je lako slavio protiv Kopera, Šibenik ipak nije mogao protiv Primorca, a Primorje je tijesno slavilo protiv Mornara...

MLADOST – JADRAN CKB 9:6 (2:1, 2:3, 3:0, 2:2)

Mladost: Pavić, Burić 1, Babić, Vrdoljak, Živković, Franković 2, Herceg 3, Martinić, Karač 1, Muslim, Hinić 1, Buljubašić, Jurin, Lončar 1. Trener: Ozren Bonačić

Jadran CKB: Ščepanović, Sekulić, Graham, Elez 2, Vukčević 1, Radović 2, Jelača, Gojković 1, Ivović, Pejaković, Premuš, Smith, Perčinić, Klikovac. Trener: Zoran Mustur

Igrač više: Mladost 2/3, Jadran CKB 3/11
Peterci: Mladost 3/3, Jadran CKB -
Obrane vratara: Pavić 14, Ščepanović 7
Suci: Margeta, Adžić

Danas je odigran veliki derbi Jadranske vaterpolske lige između trećeplasirane Mladosti i vodeće momčadi Jadrana iz Herceg Novog. Osim današnjeg susreta ove će se momčadi suočiti i 18. siječnja u 3. kolu Eurolige kada Mladostaši gostuju u Herceg Novom.

Svoja razmišljanja za portal Crowaterpolo iznio je pomoćni trener Mladosti Vjekoslav Kobešćak: "Taktičke pripreme odradili smo s Primorjem u Rijeci i subota će pokazati naše pravo lice. Imamo jako loš omjer s crnogorskim klubovima i nadam se da ćemo ga popraviti u subotu. Bit će jako teško jer je Jadran vrhunska momčad koja je dodatno pojačana Smithom, a u prvom dijelu sezone igrali su najbolji vaterpolo u Europi, ali igramo u Zagrebu i Mladost uvijek ima obvezu ići na pobjedu i vjerujem kako će nakon ove utakmice krenuti pozitivan niz naše momčadi. Ne smiju nam se više događati porazi kao u prvom dijelu."

Početne minute dvoboja ukazale su da to neće biti nimalo laka utakmica te da će igra u obrani uvelike utjecati na krajnji ishod. Iako su gosti izgubili prvu četvrtinu rezultatom 2:1, pokazali su kako se igra kvalitetna obrana. Nastavak utakmice bolje otvaraju domaćini te povećavaju svoje vodstvo na 4:2. Međutim, par grešaka žabaca pri kraju prvog poluvremena omogućilo je gostima iz Crne Gore poravnanje rezultata.

Početak drugog poluvremena protekao je u znaku domaćina budući da su sjajnom igrom u obrani dobili treću četvrtinu 3:0. Uz odličnog Pavića na golu Mladostaši su sigurno priveli utakmicu kraju i pobijedili rezultatom 9:6 te tako postali prva momčad koja je u dosadašnjem natjecanju Jadranske lige pobijedila vodeću momčad Jadrana.

ŠIBENIK NCP – PRIMORAC 5:11

Jadranska liga, 13. kolo, Šibenik, Bazen u Crnici

Šibenik NCP: Moses, Šutalo, Belamarić, B. Letica, Brlečić, Škorić, Španja, Brkić 1, Sutić 1, S. Letica 3, Vuleta, Samodol, Jukić, Vlahović, trener: Vrbičić

Primorac: Radić, Draško Brguljan 1, Čučković, Petrović 1, Darko Brguljan, Zatovič 1, Drašković, Pasković 3, Pavlović 1, Milošević, Steinmetz, Šetka 2, Milić 1, Kralj, trener: Perović

Igrač više: Šibenik 1/5, Primorac 1/4
Peterci: Šibenik 0, Primorac 1/2
Suci: Vuletić - Matijašević

Šibenčani su u Crnici ugostili kotorski Primorac s kojim su se ove sezone već dvaput susretali, budući da se obje momčadi nalaze u istoj skupini u Euroligi. Baš kao i u protekle dvije utakmice, gosti su i ovaj put odnijeli puni plijen, a Šibenik je jedino vodstvo zabilježio na početku susreta kada je poveo sa 1:0. Uslijedila su tri uzastopna pogotka Primorca, nakon kojih Crnogorci više nisu ispuštali prednost te su je bez problema povećavali do konačnih 5:11, čime su ostali bodovno izjednačeni s Jugom i Mladosti.

Veliki hendikep za domaćine sigurno je bio i izostanak trenera Ivice Tucka zbog bolesti, a umjesto njega momčad je vodio Renato Vrbičić. Na kraju, zaslužena pobjeda gostiju koji će se još jednom ove sezone vraćati u Crnicu, u sklopu šestog kola Eurolige.

PRIMORJE EB – MORNAR BS 9:8 (2:2, 1:1, 4:2, 2:3)

Jadranska liga, 13. kolo, Rijeka, Bazen na Kantridi

Primorje EB: Križanec, Glavan 1, Car, Krapić, Pavlović, Frajman, Tiškivski, Brala 1, Vrlić 2, Barać 3, Beltrame, Bratić, Jurišić, Krizman 2, trener: Roje

Mornar BS: Brzica, Burić 2, Kragić Marinić, Čorušić, Mataić, Zeljak, Jerković 1, Vojković, Križanović, Krnić, Marelja 1, Kovačić, Ban 4, Bebić, trener: Kreković

Igrač više: Primorje 4/10, Mornar 6/14
Peterci: Primorje 1/1, Mornar -
Suci: Rak, Savinović

U izravnom dvoboju za sedmo mjesto na ljestvici, riječko Primorje uspjelo je na Kantridi doći do vrijedne pobjede protiv splitskog Mornara i preskočiti Splićane s bodom prednosti. Nakon dosta izjednačene prve dvije četvrtine nitko nije došao do vodstva, da bi u trećoj dionici Riječani otišli na dva razlike i potom u posljednjih osam minuta osigurali nedostižnih 9:6. Do kraja susreta ostalo je tri minute, a gosti su samo uspjeli smanjiti na naizgled neizvjesnih 9:8. Najbolji strijelac ipak je bio Marin Ban iz redova Mornara, a najpreciznijim u redovima riječke momčadi pokazao se Samir Barač sa tri gola.

BUDVANSKA RIVIJERA – MEDVEŠČAK 13:10 (3:3, 3:2, 2:4, 5:1)

Jadranska liga, 13. kolo, Budva, Bazen ŠRC Budva

Budvanska Rivijera: Todorović, Trajković 1, Ćirić 1, Danilović 1, Gak 2, Tičić 2, Barba, Uskoković 2, Aoyagi 1, Gor Nagy 2, Vukić 1, Mijanović, Ivančević, Milanović, trener: Đuho

Medveščak: Selem, Burić 1, Milaković, Čule 1, Lugović 2, Benić 1, Ravlić, Perković, Vegar 2, Ćuk 1, Blažević 2, Kavur, Geratović, trener: Vegar

Igrač više: Budvanska R. 4/5, Medveščak 1/6
Peterci: Budva 1/1, Medveščak 2/2
Suci: A. Adžić, Prančić

Iako su u Budvu ispraćeni kao topovsko meso, vaterpolisti Medveščaka pružili su vrlo dobar otpor favoriziranim domaćinima i samo zahvaljujući padu u posljednjo četvrtini ostali bez unaprijed otpisanih bodova. Bez Grbeša i Kolara, Medvjedi su se odlično držali i nakon dvije četvrtine imali minimalan zaostatak (6:5), da bi u trećoj dionici iznenadili domaćine, preokrenuli rezultat i poveli sa 8:9.

Trener Budvanske Rivijere, Veselin Đuho sigurno je imao što reći svojim igračima uoči posljednjih osam minuta koje su domaćini odigrali furiozno i na kraju ipak iščupali bodove slavivši sa 13:10. Iako bez prvog vratara Šefika i centra Franičevića, Đuho je zasigurno računao na puno lakši put do bodova protiv vrlo dobrog Medveščaka.

JADRAN (ST) - POŠK 11:9 (3:2, 2:1, 4:3, 2:3)

Jadranska liga, 13. kolo

Split, Bazen u Poljudu

Suci: Štampalija, Laginja

Delegat: Miloš

Jadran (ST): Škiljo, Čorvilo, Vukić, Delaš 1, Bezić 1, Brnas, Milardović 1, Maras, Kuzmanić 2, Perić 3, Banovac 1, Vlaić, Pleić 1, Popović 1. Trener: Jurčević.

POŠK: Bujas, Vuko, Jakaša, Barbarić 2, Lušić, Scherbl, Crnčević 2, Rabadan 2, Delić, Udiljak 2, Bokavšek 1, Jelovina. Trener: Školneković.

Igrač više: Jadran (ST) 7/14, POŠK 3/10.

Peterci: Jadran (ST) - , POŠK 1/1.

Mizerija vaterpolista POŠK-a se nastavlja. Niti nakon 13. kola Jadranske lige momčad sa Zente nije stigla do bodova, a za to se večeras pobrinuo gradski rival Jadran, rutinskom pobjedom 11:9. Jadran je vodio od samog početka, a gosti su se tek u završnici spasili i većeg poraza.

Ivan Perić zabio je tri pogotka za pobjednike, dok su kod POŠK-a četvorica igrača postigla po dva pogotka. Jadranašima je ovo četvrta pobjeda u ligi i trenutno zauzimaju 9. mjesto, dok su njihovi sugrađani prikovani za dno bez ijednog osvojenog boda i to uz najslabiji napad i najpropusniju obranu.

Jug CO – Rokava Koper 15:7 (4:0, 2:3, 3:1, 6:3)

Jadranska liga, 13. kolo, Dubrovnik, Bazen u Gružu

Jug CO: Nižić, Bautović 1, Bosšković 2, Ivanković, Joković 3, Seman 1, Marković 3, Bušlje 1, Benić 1, Dobud, Drobac, Obradović 2, Bijač, S. Sukno 1. Trener: Fatović.

Rokava Koper: Grzentič, Kavčić, Andraž Verač, Berce, Blaž Verač 2, Kancijanić 1, Galič 3, Bukovac, Turina, Černeka, Crnica, Valenčić, Smolnik 1. Trener: Cetin.

Igrač više: Jug 5/8, Koper 2/5
Peterci: Jug 2/2, Koper 0
Suci: Obradović i Rebić

Vrlo dobra predstava igrača dubrovačkog Juga odvela ih je do još jedne pobjede u Jadranskoj ligi. Protivnici su im u današnjem 13. kolu bili igrači Kotora, koji se nisu iskazali protiv pomlađene dubrovačke momčadi.

Dubrovčani su nakratko pokleknuli tek u drugoj četvrtini, kada su Kotorani uspjeli pogoditi tri puta, no Jugaši su nastavili s dominacijom započetom u prvoj četvrtini te do kraja utakmice slavili s osam pogodaka prednosti. Najbolji pojedinci na strani pobjedničke momčadi bili su Joković i Marković s tri pogotka, a jednako je učinkovit bio Kotorov Teo Galić.