Arsenal probio Bolton, Everton prati

Marin Vuković • subota, 10.01.2009.

Teškom mukom Arsenal je došao do pobjede nad Boltonom u završnici utakmice na Emiratesu, a novom pobjedom za petama Topnicima ostao je Everton. Utakmice na Riversideu i St. James Parku završene su podjelom bodova, a ogledi u Londonu i Portsmouthu odgođeni zbog zaleđenog travnjaka.

Pogotkom Nicklasa Bendtnera u 84. minuti utakmice Arsenal je uspio probiti obrambeni bedem Boltona i izboriti strašno bitna tri boda u vječnoj borbi za četvrto mjesto s momčadi Aston Ville.

Topnici su dominirali tijekom cijele utakmice, dok se Bolton u potpunosti angažirao samo na obranu svojih vrata. Gotovo konstantna opsada gola Jussija Jaaskelainena napokon se isplatila samo šest minuta prije kraja, kada je Robin van Persie ubacio s lijeve strane, a na loptu natrčao Bendtner i pogodio bliži kut Boltonova gola.

Na samo tri boda zaostatka iza Arsenala ostao je Everton, pobjedom nad Hull Cityjem na Goodison Parku dodatno su se učvrstili na šestom mjestu i sada čekaju prvi kiks Wengerove momčadi.

Vodeći pogodak Evertona postigao je Marouane Fellaini u 18. minuti, ali ostaje nejasno zašto nije poništen, budući da se marokanski Belgijac nalazio u nedozvoljenoj poziciji. Na konačnih 2:0 na isteku prvog dijela povisio je Mikel Arteta iz sjajno izvedenog slobodnog udarca.

Middlesbrough je nakon prvog poluvremena na Riversideu vodio protiv Sunderlanda pogotkom Afonsa Alvesa, ali su bodovi na kraju podijeljeni jer je osam minuta prije kraja Kenwyne Jones dočekao ubačaj Davida Healyja i postavio konačnih 1:1.

Neodlučenim ishodom završen je i sraz Newcastlea i West Hama na St. James Parku, premda su se obje momčadi tijekom susreta smjenjivale u vodstvu. Domaći su poveli golom Michaela Owena u 19. minuti, a potom je pogocima Craiga Bellamyja i Carltona Colea West Ham preokrenuo utakmicu u svoju korist. Dvanaest minuta prije kraja Andy Carroll ipak je spasio bod Newcastleu.

Dvije utakmice koje su trebale biti odigrane u terminu od 16 sati, Portsmouth - Manchester City i Fulham - Blackburn, odgođene su zbog zaleđenih travnjaka na Craven Cottageu i Fratton Parku.