Real siguran, Tomas odličan

Goran Markuš • subota, 10.01.2009.

Susretom Real Madrida i Fuenlabrade otvoreno je 17. kolo španjolske lige. Bez većih problema, potpuno očekivano Real je odnio i 11. ovosezonsku pobjedu za koju, između ostalih, moraju zahvaliti i našem Marku Tomasu...

Košem Nikoloza Tskitishvilija (15 poena, 4 skoka) gosti otvaraju utakmicu u kojoj sljedeći koš, također Fuenlabrade, pada tek tri minute kasnije. Međutim nakon prvog preciznog šuta večeras sjajnog Felipea Reyesa (19 poena, 11 skoka) stanje na terenu se potpuno mijenja.

Naime, Real se vraća u igru i nakon vrlo tijesne četiri minute bježi na +5 s kojima zatvaraju prvu četvrtinu. Nakon odličnih 6:0 domaćina već na samom otvaranju druge četvrtine, Brad Oleson (19 poena) održava Fuenlabradu na solidnoj udaljenosti sve do posljednje dvije minute kada Madrid ponovno radi 9:0 i na odmor odlazi sa i više nego solidnih 12 poena prednosti.

Iako se Oleason potpuno "razbacao" već početkom treće četvrtine s druge strane igri je ozbiljnije pristupio i Louis Bullock (18 poena) koji zajedno s Reyesom i našim Markom Tomasom (13 poena - 2/2 za jedan, 1/2 za dva, 3/5 za tri) osigurava još veću prednost Reala uoči i tijekom cijele četvrte četvrtine.

S konačnih +26 domaćini su osigurali 11. ovosezonsku pobjedu, treću uzastopnu i trenutno dijele drugo mjesto sa čak tri kluba čiji nastup je tek sutra na rasporedu.