Hajduk obranio titulu!

Zoran Zdelar • nedjelja, 11.01.2009.

Nogometaši Hajduka uspjeli su obraniti titulu Dvoranskog prvenstva nakon što su u finalnoj utakmici bez većih problema svladati Zadrane...

Hajduk je uspio ono što još nikome dosad nije – osvojili su Dvoransko prvenstvo 1. HNL pobijedivši u apsolutno svim utakmicama, a u finalu nisu imali nikakvih problema prilikom svladavanja domaćina. Zadar je pokušavao, trudio se, no iznimno raspoloženi vratar Tomić skidao je veliku većinu udaraca.

Zadar je tako već u prvoj minuti zaprijetio vrlo opasno preko Župana, a već u idućoj minuti prijeti i Linić s veće udaljenosti, ali nije bio precizan. Tomić se ponovno morao istaknuti svojom reakcijom nakon što je Terkeš iznimno dobro pucao.

Mreža se zatresla u četvrtoj minuti nakon što je Gabrić pokrenuo akciju i zatim nesebično proigrao Linića koji zabija za vodstvo u finalu. Na povećanje vodstva Hajduka moralo se čekati pet minuta, a tada je veći dio posla obavio Tomasov, dok je mrežu zatresao Oremuš.

U drugom dijelu utakmice Hajduk je nastavio s dobrom igrom, a najbolji strijelac prvenstva poboljšao je soj učinak u 15. minuti. Ibričić je odigrao dvostruko dodavanje s Jertecom i doveo suigrače u vodstvo do 3:0.

Nedugo nakon toga dvoranom se prolamao pljesak gotovo pune dvije minute u sjećanje na tragično preminulog nogometaša Zadra, Hrvoja Ćustića.

Zadar je uspio smanjiti zaostatak nakon iznimno velike gužve, Tomić je nekoliko puta zaustavio loptu, no Terkeš ju je s centimetra – dva ipak nekako uspio ugurati u mrežu.

Odmah u 20. minuti mladi Tičinović je nakon suradnje s Jozinovićem uspio vratiti na tri gola prednosti, ali je utakmica ipak završena rezultatom 4.2 nakon još jednog gola Terkeša.

Titula je tako u potpunosti opravdano po drugu godinu zaredom otišla Hajdukovcima koji su pokazali daleko najviše od svih, a to su potvrdili i u ovom finalu.

DPH, finale: Hajduk – Zadar 4:2