Barcelona laganim korakom u četvrtfinale

Borna Rupnik • srijeda, 14.01.2009.

Uzvrati osmine finala španjolskog Kupa kralja donijeli su kraj pobjedničkog pohoda trećeligaša iz Ejida, drame u Valladolidu i na Mestalli, te novi dvoboj Barcelone i Atletica, ali s Lionelom Messijem na klupi...

Snovi Polideportiva Ejida o plasmanu u daljnje natjecanje raspršili su se nakon samo sedam minuta igre na Montjuicu. Naime, tada je za Espanyol pogodio Martinez, a s obzirom da je ambiciozni trećeligaš na svom terenu slavio rezultatom 3:2, taj je pogodak bio dovoljan za prolaz Espanyola.

Svoj je posao najjednostavnije odradila Sevilla. U La Corunu su doputovali s prednošću od 2:1, a sve su dvojbe oko prolaska u četvrtfinale riješili u 22 minute. Tek što se krenulo s centra Jesus Navas dovodi goste u vodstvo i poništava Deportivov pogodak u gostima, a Luis Fabiano ubrzo povisuje na 2:0.

Vezane vijesti

Isti je igrač još prije isteka prvog dijela postavio i konačnih 3:0 za Sevillu, a u nastavku su gledatelji na Riazoru vidjeli još dva crvena kartona, Omara Brava u redovima svoje momčadi, te vratara Andresa Palopa u dresu Andalužana. To je ujedno bila i treća pobjeda Seville nad Deportivom u samo tjedan dana: uz dvije u kupu, u subotu su slavili i u prvenstvu.

Marko Babić priliku u Betisu nije dobio niti u uzvratu protiv trećeligaša Real Uniona iz Iruna. Krvnici Real Madrida i u drugom su dvoboju s Babićevim suigračima upisali minimalni poraz, a strijelac pobjedničkog pogotka bio je Arzu u 24. minuti.

Mallorca je u Almeriji obranila dva gola viška. Nadu u neizvjestan susret nogometašima Huga Sancheza probudio je zgoditak Piattija u trećoj minuti, ali je Juan Arango u 29. minuti vratio Mallorcu na željeni kolosijek. Rezultat se više nije mijenjao, te se nogometaši s Baleara kući vraćaju pjevajući.

Valenciji 90 minuta nije bilo dovoljno za prolaz u sljedeću fazu. Protiv Racinga su, doduše, poveli pogotkom Vicentea iz jedanaesterca, ali je samo dvije minute kasnije izjednačio Colsa. Kako je i u Santanderu rezultat glasio 1:1, na Mestalli se ušlo u produžetke. U njima je status junaka osigurao Vicente, pogodivši mrežu Racinga u 103. minuti za 2:1, a pobjedu je potvrdio Joaquin osam minuta prije kraja susreta.

Sporting je u Valladolidu jednim potezom pokvario silan trud domaćih nogometaša. Ljubičasti su golovima Cannobija u 24. i Leona u 78. minuti preokrenuli prednost momčadi iz Gijona, ali je u posljednoj minuti za goste pogodio Jorge i odveo Sporting u četvrtfinale. Mate Bilić odigrao je cijelu utakmicu.

Atletico iz Madrida katalonske je navijače na Camp Nou nakratko smrznuo u 23. minuti, kada je za vodstvo gostiju zabio Florent Sinama-Pongolle. No, na poravnanje se čekalo samo par minuta. 1:1 na semaforu ispisuje Bojan i dopušta gledateljima da u miru uživaju u pobjedničkom pogotku Eidura Gudjohnsena te se pritom prisjećaju prošlotjedne Messijeve rapsodije s Vicente Calderona (3:1), i više nego dovoljne za ukupnu pobjedu.

U četvrtak igraju Athletic Bilbao i Osasuna.