Athletic Bilbao upotpunio listu

Borna Rupnik • četvrtak, 15.01.2009.

Athletic Bilbao večeras se uvrstio na popis klubova koji će nastupiti u četvrtfinalu Kupa kralja. Nakon neodlučenog ishoda u prvoj utakmici, u uzvratu su na svom terenu brzo riješili dileme i ispratili Osasunu s dva pogotka u mreži...

Nakon što su u Pamploni izvukli 1:1 golom Llorentea u posljednjoj minuti susreta, nogometaši Athletica iz Bilbaa svoje su mjesto u četvrtfinalu španjolskog kupa osigurali već nakon 18 minuta igre na San Mamesu.

Neugodan rasplet za igrače Josea Antonija Camacha najavio je Gabilondo svojim pogotkom u petoj minuti, a nešto više od deset minuta kasnije konačnu je potvrdu Osasuninog oproštaja od ovog natjecanja donio Josetxo, poslavši loptu u vlastitu mrežu.

Domaći su nogometaši to vodstvo očuvali do kraja dvoboja, a posljednjeplasirana momčad Primere još je zaradila i crveni karton. U završnici utakmice u svlačionicu je poslan Delporte. No, Osasuni je ionako bitnija borba za opstanak u prvoj ligi, dok bi Athletic svojim preporodom, uz malo sreće u ždrijebu, mogao daleko dogurati.

U četvrtfinalu Kupa kralja zaigrat će sljedeće momčadi: Barcelona, Valencia, Sevilla, Sporting Gijon, Betis, Mallorca, Espanyol i Athletic Bilbao.