Potop favorita

Tea Lokas • nedjelja, 18.01.2009.

Drugi poraz u sezoni zadesio je u 14. kolu trenutno prvu momčad grčkog prvenstva, Panathinaikos. Današnji je dan bio nesretan i za još jednu od najjačih ekipa u Grčkoj, Aris, kojemu je Panellinios zadao treći poraz u ovoj sezoni...

Peta, odnosno šesta momčad lige, bile su kobne za vodeće ekipe, koje su subotnjim porazima omogućile Olympiakosu da se u slučaju pobjede izdvoji na čelnu poziciju na ljestvici.

Žestoki udarac zadan dosad najuvjerljivijoj momčadi prvenstva došao je od strane Maroussija, koji je odnio pobjedu s ukupno deset poena razlike. Maroussi je od samog početka stvarao pritisak pa su na poluvrijeme otišli uz zasluženih +13. Njihova nadmoć nastavlja se i nakon odmora, a najveću ulogu tu odigrava Jarod Stevenson. Njegova konačna statistika pokazuje 21 poen, pet skokova i tri izborena prekršaja. Na strani palih favorita nešto je pokazao samo Mike Batiste s 18 ubačenih poena.

Ivan Radenović i Brad Newley glavni su akteri velike pobjede Panelliniosa nad Arisom. Aris je počeo gubiti nešto kasnije nego PAO, u drugoj četvrtini, no do kraja uspio upisati "debeli" poraz od čak 21 poena razlike. Sami pokušaji Dimitrija Tsaldarisa (18) nisu bili dovoljni za izlazak Arisa iz ponora u koji su ih ubacili razigrani košarkaši Panelliniosa.

Iako je bio solidan u svojoj izvedbi, Damir Mulaomerović nije uspio pomoći momčadi PAOK-a da iz susreta s Panioniosom iziđe kao pobjednik. Ugradio je 13 poena i pet asistencija u poraz PAOK-a, a šest puta je i izborio prekršaj. Bolji od njega bili su Gregory i Vasiliadis. Na strani Panioniosa najbolje učinke su kolektivno podijelili Baxter (17), Zoroski (17), Kendall (16) i Miles (15).

Kolossos je očekivano slavio protiv AEK-a s 20 poena razlike. Ekipa predvođena Stevenom Smithom, koji je pogađao 17 puta, pobijedila je rezultatom 86-68 slabašnu momčad AEK-a kojoj je ovo deveti poraz u sezoni, a treći uzastopni.