Olympiakos preuzima vrh

Tea Lokas • ponedjeljak, 19.01.2009.

Kao što je bilo i očekivano, ekipa Olympiakosa itekako je uvjerljivo svladala svoje protivnike u 14. kolu grčke košarkaške lige i time se popela na vrh prvenstvene ljestvice, s kojeg je zbacila Panathinaikos...

Nepobjedivost okrnjena tek jednim porazom u prvenstvu nastavljena je i u nedjeljnom susretu s Egaleom, u kojem su košarkaši Olympiakosa slavili rezultatom 106:61.

Ta ogromna pobjeda vrijedi duplo zbog činjenice da su si pobjednici trenutno priskrbili čelnu poziciju na prvenstvenoj ljestvici. Deset poena postigao je naš Nikola Vujčić, dok su najuspješniji u ekipi Olympiakosa bili sa 16 poena Printezis i Bourousis. S druge strane, sa samo 11 poena prvi strijelac Egaela bio je Spiros Magounis.

Olympia je očekivano slavila protiv posljednje plasirane Trikale. U prvoj je četvrtini Trikala povela rezultatom 17:13, no ta se prednost istopila pod navalom Olympijinih pucača koji su preuzevši vodstvo u drugoj četvrtini, nakon poluvremena održavali prednost od oko deset poena do kraja. S 18 poena, tri skoka i pet izborenih prekršaja Trikalin je Nikolaidis osigurao status igrača utakmice, unatoč porazu svoje ekipe.

U gostima je, kao i Olympia, slavila Kavala. Pobjeda Kavale protiv AEL-a mogla se naslutiti od prve četvrtine kada su gosti preuzeli kormilo i poveli s pet poena prednosti (19:14). Do kraja se prednost povećala te je susret okončan rezultatom 80:72. Francis Torin iz AEL-a i Anta Kavaliauskas iz Kavale, s po 20 poena, prva su imena dvoboja.