SP 2009, Natjecanje po skupinama, Skupina A, 4. kolo, 21.01.2009, 17:00 h, Osijek, Gradski vrt, gledatelja: 3000

Petar Plevnik • srijeda, 21.01.2009.

Zahvaljujući uvjerljivoj pobjedi nad Argentinom, rukometaši Mađarske kolo prije kraja grupne faze natjecanja osigurali su prolaz u drugi krug te će u sutrašnjem dvoboju protiv Francuske odlučivati o pobjedniku skupine A...

UKUPNO20171/12

Iako protiv Argentinaca nisu imali ni približno glasnu potporu kao u susretima protiv Rumunjske i Slovačke, od samog početka Mađari su u susret ušli silovito. Osim početnog vodstva Argentine preko Kogovseka, ostatak prvog dijela protekao u je apsolutnoj dominaciji sjevernih susjeda.

Argentinci su teško izlazili na kraj s vrlo pokretljivom i visokom mađarskom obranom 6:0, a kao posljedica sjajne obrane Mađari su dolazili do lakih pogodaka iz kontri, u čemu je prednjačio sjajni Gergö Ivancsik. Prednost Mađara rasla je iz minute u minutu, a najviše, deset pogodaka razlike Hajduv tim imao je pet minuta prije odlaska na odmor (15:5).

NEKOREKTNI GAL

Vezane vijesti

Iako nedvojbeno dobar pivot, Mađar Gyula Gal u dosadašnjem dijelu turnira s nekoliko je poteza pokazao kako mu fair play nije jača strana. Nakon (ne)namjernog sudara sa slovačkim vratarom Stochlom, tijekom današnjeg susreta nesportski je nasrnio na Argentinca Simoneta, zbog čega Argentinac više nije mogao u igru. Na čast Galu ne ide ni reakcija prilikom postignutog, prilično atraktivnog pogotka, nakon kojeg se ponio nimalo nesportski prema vrataru Garciji.

I u nastavak susreta Mađari su ušli jednako ozbiljno. Kao i u prvom dijelu sjajna obrana i brze kontre preko brzog Gergöa Ivancsika omogućile su Mađarima da početkom nastavka pobjegnu na 12 razlike, prednost koju su bez problema održavali do kraja susreta. I dalje Argentinci nisu imali riješenja za visoki mađarski blok, a sjajnu rolu na golu pružio je Nandor Fazekas, koji je do kraja susreta upisao 16 obrana.

Uz Fazekasa, u pobjedi Mađara 31:20 najbolji Tamas Mocsai sa šest pogodaka, dok kod danas neprepoznatljivih Argentinaca po četiri gola Gulla i Kogovseka.