SP 2009, Natjecanje po skupinama, Skupina A, 4. kolo, 21.01.2009, 15:00 h, Osijek, Gradski vrt, gledatelja: 1000

Petar Plevnik • srijeda, 21.01.2009.

Iako su doživjeli još jedan poraz, rukometaši Australije u svom su četvrtom susretu skupine ostvarili dosad najbolji rezultat. Za razliku od Slovaka, Mađara i Francuza, Rumunji su bili nešto milostiviji, svladavši Australce "samo" s 20 pogodaka razlike...

UKUPNO40202/33

Baš kao i u susretu protiv Francuske, Australci su i protiv Rumunja odlično krenuli, poveli već nakon 23 sekunde preko Calverta i što se njih tiče to je uglavnom bilo to. Prvih desetak minuta Australci su još i solidno izgledali, no kako se kraj prvog dijela bližio kraju tako je i prednost Rumunja sve više rasla.

EUGEN TROFIN

Uoči početka susreta minutom šutnje odana je počast nekadašnjem izborniku Rumunjske Eugenu Trofinu. Najtrofejniji rumunjski izbornik odveo je Rumunje 1970. i 1974. do naslova svjetskog prvaka, 1972. na Olimpijskim igrama broncu, a četiri godine kasnije srebro.

Posebno goropadni Rumunji su bili u posljednjih deset minuta prvog dijela kada su serijom 9:1 stigli do 21:9, rezultata s kojim se i otišlo na odmor. Australci u prvih pola sata nisu imali riješenja za rumunjskog pivota, dvometraša Cozmu, koji je prvo poluvrijeme završio s učinkom 5/5.

U nastavku susreta rumunjski trener Aihan Omer pružio je prigodu igračima s klupe, no ni to nije pomoglo Australcima da ubilježe poraz manji od 20 pogodaka razlike. Iako su u 55. minuti bili na za njih podnošljivih -15, u posljednjih pet minuta razbranio se rumunjski vratar Barza, a Cozmu je i dalje nemilosrdno punio australsku mrežu sve do konačnih 20:40.

Rumunjski pivot susret je završio s pomalo nevjerojatnim učinkom 10/10, dok je Barza s 11 obrana u nastavku susreta ostvario učinak od 50% obranjenih udaraca. U redovima Australije daleko najbolji Blondell s osam pogodaka.