Lille nije dozvolio senzaciju

Maja Giljanović • subota, 24.01.2009.

Prvi prvoligaš koji je odradio svoju obvezu u šesnaestini finala Francuskog kupa nije niti sa samo polovičnim utroškom energije dozvolio Dunkerqueu da mu eventualno zaprijeti....

LOSC je u Calaisu slavio golovima Fraua u 8. i Hazarda u 29. minuti da bi nakon što je četvrtoligaša u pokušaju da zakomplicira situaciju zaustavila stativa (Butelle u 30. minuti), Cabaye u 53. minuti iz jedanaesterca zaključio priču (ne)zasluženo (pre)visokim rezultatom komentiraju u Dunkerqueu.

Trener Rudy Garcia se baš i ne slaže: "Zaslužili smo pobijediti i to upravo ovom razlikom. Momci su odigrali ozbiljno i profesionalno, a na meni je da ovu njihovu formu očuvam i pretočim u štogod sljedeće nedjelje na gostovanju u Bordeauxu".

Osminu finala izborili su i u Ajacciju. Korzikanci su golovima Ludovica Guerriera nadigrali polufinalistu Liga-kupa (protiv Metza na penale) Vannes, a nakon produžetaka je, pak, 1/16 finala apsolvirao i Guingamp protiv Bresta.

Danas će na terene od prvoligaša još i Toulouse (Schirrhein) i Caen (Boulogne-sur-Mer) te Rennes i Saint-Etienne u derbiju večeras na Stade de la Route de Lorientu.

Coupe de France, 1/16 finala:
Dunkerque (4) - Lille 0:3, Ajaccio (2) - Vannes (2) 2:0, Guingamp (2) - Brest (2) 0:0, 2:0 nakon produžetaka