SP 2009, Drugi krug, Skupina 1, 1. kolo, 24.01.2009, 16:30 h, Zagreb, Arena Zagreb, gledatelja: 5.000
Suci: Gjending / Hansen (Danska)
Slovačka
Slovačka
23:20(15:12) Južna Koreja
Južna Koreja

Slovačka poruka Švedskoj i Hrvatskoj

Tomislav Pacak, Vedran Attias • subota, 24.01.2009.

Slovačka je pomalo iznenađujuće lako pobijedila Južnu Koreju rezultatom 23:20. Slovaci su tako ostali u igri za polufinale i poslali upozorenje Hrvatskoj i Švedskoj da je se ne smije olako shvatiti...

UKUPNO20124/62

Čast igranja prve utakmice Svjetskog prvenstva u Zagrebu pripao je reprezentacijama Slovačke i Južne Koreje koje su svojom utakmicom najavile sjajan rukometni dan u Areni Zagreb. Nakon utakmice i relativno lagane pobjede Slovaka, postaje jasnije kako osječka skupina nije bila tako slaba kao što se činilo zahvaljujući dominaciji Francuske.

Inače, utakmica je na tribine Arene Zagreb privukla oko 3.000 gledatelja, no već se mogla osjetiti sjajna atmosfera koja čeka naše rukometaše koji se Zagrebu predstavljaju u 20 sati i 30 minuta.

Slovaci su bolje otvorili susret i poveli 4:2, no vrlo brzo Korejci potpuno okreću susret i nakon 16. minuta igre vode četiri razlike - 10:6. Slovački izbornik Heister očekivano zove minutu odmora i što god da im je tada rekao - upalilo je.

Početnička greška

Ne treba biti (pre)kritičan prema organizatorima, no prvu utakmicu je zaista bilo prilično teško pratiti iz jednostavnog razloga. Naime, nije radio semafor odnosno - semafori. U Areni se nalaze tri semafora od kojih je posebno lijep i "šminkerski" onaj glavni, no od 15. pa do 39. minute svi su bili - crni. Događa se. Tek je počelo...

Naime, sjajnom igrom u obrani uz nekoliko dobrih obrana Stochla, Slovaci potpuno okreću susret i rade seriju od pet pogodaka za minimalno vodstvo 11:10 kada Jaewoo Lee zabija sa sedam metara za Koreju.

Slovaci su do kraja prvog dijela nastavili igrati dobru obranu pa su im tako Korejci uspjeli samo još jednom zabiti, odnosno samo dva puta u 14 minuta, te su Slovaci golovima Šulca došli do 15:12 na odmoru.

Slovačka je reprezentacija u nastavku nastavila gdje je stala. Naime, nakon samo deset minuta povećali su svoju prednost na nedostižnih 19:13 i bila je to prednost koju više nisu ispuštali. Korejci jednostavno nisu imali dovoljno raspoloženih igrača da ugroze čvstu Slovačku. Krajnjih 23:20 dobro skriva uvjerljivost slovačke pobjede koja niti u jednom trenutku nije dolazila u pitanje.

Osim izvrsnog Stochla na golu, kod Slovaka valja izdvojiti Šulca sa sedam golova i standarno dobrog Martina Stranovskog s pet golova. Kod Korejaca bolji od ostalih bio je Jaewoo Lee s osam golova.