Show Igora Rakočevića

Branko Barić • nedjelja, 25.01.2009.

U subotu je odigran derbi 20. kola španjolske ACB lige u kojem su snage odmjerili Tau Ceramica i Unicaja. Vodeća momčad prvenstva nastavila je sa sjajnim igrama i ubilježila 14. uzastopnu pojedu u prvenstvu, te se čini kako u ovom trenutku ne postoji momčad koja im može stati na put. Istaknuti svakako treba fantastičnu večer Igora Rakočevića...

Unicaja je očekivano pružila vrlo dobar otpor nedodirljivim Keramičarima i bila je to iznimno zanimljiva utakmica do samog kraja. Presudna je bila serija 10:0 domaćih šest minuta prije kraja pri rezultatu 80:80, kojom su Rakočević i društvo ugrabili osjetniju prednost i čuvali je do kraja. S konačnih 100:90 Tau Ceramica je stigla do svoje 18. pobjede iz posljednjih 19. susreta, a posljednji poraz doživjeli su još u studenom od Joventuta u Euroligi.

Vezane vijesti

Rakočević je susret okončao s 37 postignutih poena (za dva 7/11, za tri 4/7, za jedan 11/12) i valorizacijom 39. Pete Mickael dodao je 17 poena za momčad Duška Ivanovića, a naš Stanko Barać odigrao je osam minuta i za to vrijeme skupio tri skoka. Najefikasniji kod gostiju bio je Marcus Haslip s 20 poena.