Alain Perrin predao Kup

Maja Giljanović • nedjelja, 25.01.2009.

Trener Saint-Etiennea Alain Perrin neće ove sezone i treći put zaredom osvojiti Kup. Pobjednika 2007. sa Sochauxom i 2008. s Lyonom ovog je puta zaustavio Rennes...

U jedinom subotnjem međusobnom duelu dvaju prvoligaša Rouge et noir su golovima Brianda u 44. i 87. minuti slavili protiv Saint-Etiennea i izborili osminu finala Coupe de Francea.

Rennes se ovom pobjedom u 1/16 finala vratio starim navikama nakon što ga je prošlog tjedna napokon zaustavio Lille. LOSC je, naime, Lacombeovim igračima zadao prvi ligaški poraz od sredine kolovoza (Grenoble) i prvi u svim natjecanjima od sredine studenog (Le Havre u Liga-kupu).

Toulouse je s 8:0 pregazio amatere (sedma liga) iz Schirrheina, ali se zato od Kupa oprostio Caen. Prvi prvoligaški skalp skinuo je Boulogne-sur-Mer koji je s 3:1 potvrdio da je materijal za Le Championnat - u ovom su trenutku nakon 20 kola treći u Ligue 2.

Nije se osobito iskazao ni Lorient, ali je drugoligaša Tours ipak izbacio golom Gameira u 108. minuti.

Lyon je u odgođenoj utakmici 1/32 finala koju je zbog zaleđenog travnjaka u Guingampu odradio dva tjedna kasnije od ostalih s teniskih 6:0 golovima Boumsonga, Mouniera (2), Delgada, Keite i Piquionnea pregazio petoligaša Concernau te će se u šesnaestini finala u srijedu sastati s Marseilleom.

Danas su, pak, još u akciji Grenoble i PSG te međusobno Le Havre i Le Mans i Monaco i Nice.

Coupe de France, 1/16 finala:
Schirrhein - Toulouse 0:8, Lorient - Tours (2) 1:1 (2:1 nakon produžetaka), Boulogne-sur-Mer (2) - Caen 3:1, Rennes - St-Etienne 2:0, Dijon (2) - Villefranche/Saone (4) 4:1, Troyes (2) - Rodez (3) 1:2, Vitre (4) - Creteil (3) 1:1 (9:8 nakon jedanaesteraca), Romorantin (4) - Sedan (2) 0:0 (5:6 nakon jedanaesteraca).