Po formu u Novigrad

Mario Lešković • nedjelja, 25.01.2009.

Nakon što su se Interovi nogometaši vratili iz Medulina, gdje su otišli zahvaljujući vremenskim uvjetima u Zaprešiću, prije novog odlaska, ovaj put u Novigrad, odigrali su prijateljsku utakmicu u Blatu protiv zagrebačkog trećeligaša Vrapča. Budući da su ranije krenuli s pripremama, lakše su nego očekivano pobijedili s tri pogotka razlike i već u utorak ih očekuje novi prijateljski ogled gdje će tražiti uigravanje linija za proljetni dio prvenstva...

Igrači zaprešićkog prvoligaša danas odlaze u istarski Novigrad gdje će nastaviti pripreme i raditi na akumuliranju snage, a naravno da će kroz nekoliko prijateljskih ogleda razbijati monotoniju dosadnih treninga koji se u ovom dijelu sezone odvijaju po principu trči, samo trči. Naravno da trener Perković posjeduje kvalitetu da bi znao kada igrače treba nagaziti, a kada malo osvježiti, pa su dogovorene tri prijateljske utakmice, a redom su to protiv HIT Gorice, Jadrana, a uoči povratka snagu će odmjeriti protiv Cibalije.

Da bi se malo rastrčali uoči duge vožnje u autobusu, "žuti" su u Blatu odigrali prijateljsku utakmicu protiv Vrapča. Od samog početka nametnuli su jaki ritam koji igrači Vrapča nisu mogli pratiti, pogotovo zato što su kasnije krenuli s pripremama. Već u 14. minuti pogodak za vodstvo postigao je Gulić koji će na proljeće imati lidersku ulogu u napadu budući da su klub napustili Sivonjić i Bule. Za povećanje vodstva zaslužni su ponovno Gulić i strijelac Rašić koji je pratio akciju i iskoristio odbijenu loptu vratara Vrapča Curaća.

U nastavku Perković mijenja kompletnu momčad koja je nastavila s kontinuiranim napadima prema vrapčanskom vrataru, a kao plod takve igre novi je pogodak za konačni rezultat 3:0 koji je postigao Interov junior Bosec u 79. minuti. Utakmica je poslužila svrsi, gjde se najviše pazilo da ne dođe do ozljede kod nijedne momčadi, a rezultat je odraz kvalitete koja je ipak bila na strani prvoligaša.

Kao što smo već ranije pisali, Zaprešić je napustio i Davor Kukec koji se skrasio u grčkom Panionisu, za odštetu koja po nekim informacijama iznosi 300 tisuća eura. Samim time Interova momčad dodatno je oslabljena i pitanje je kako će se stvari odvijati na proljeće. Što smo mogli vidjeli u ovoj prijateljskoj utakmici, a i u onoj u Medulinu protiv Istre namjera je stručnog stožera da priliku dobiju mladi igrači od kojih odskaču vratar Delač i napadač Rašić. Ukoliko se momčad ne pojača, ti mladići će na proljeće dobiti i više prilike pokazati se na "prvoligaškoj pozornici" nego što i sami očekuju.