SP 2009, Drugi krug, Skupina 1, 2. kolo, 25.01.2009, 16:30 h, Zagreb, Arena
Švedska 30:31(18:16) Mađarska
Mađarska

Mađari slave Fazekasa

Tomislav Pacak, Vedran Attias • nedjelja, 25.01.2009.

Zanimljivu smo utakmicu gledali na otvaranju drugog kola zagrebačke skupine. Naime, utakmica u kojoj je rezultat na poluvremenu 18:16 i golmani gotovo ništa ne mogu obraniti, a na kraju završi 30:31 uz nekoliko čudesnih obrana na obje strane - mora biti zanimljiva...

Švedska
Mađarska
Švedska
Mađarska

Naši jučerašnji protivnici, Mađari, bolje su otvorili susret i nakon samo par minuta poveli 5:2, no Šveđani zatim rade seriju od pet pogodaka i vode dva razlike. Fazekas s jedne i Sjöstrand s druge strane na početku nisu mogli gotovo ništa obraniti pa su se golovi redali kao na traci.

Izbornik Hajdu zove minutu odmora i njegovi igrači ponovno hvataju priključak golovima Ilyesa te dolaze u novo vodstvo nakon 15 minuta utakmice. Fazekas je upisao nekoliko obrana u drugih 15 minuta prvog dijela, no Ola Lindren je na gol stavio Palicku koji je upisao pet obrana do odmora i tako držao Švedsku u minimalnom zaostatku.

Vezane vijesti

Zadnjih par minuta obilježili su poznati njemački suci Ullrich/Lemme koji su (pre)strogo isključili Csaszara i Katzirza što su Šveđani iskoristili i do odmora došli do prednost od dva gola - 18:16.

U nastavku - potpuno drukčija utakmica: malo golova, puno isključenja i puno, puno sjajnih obrana vratara. Palicka i Fazekas potpuno su zaključali svoja vrata i branili gotovo sve, a posebno vrijedi istaknuti zapravo nevjerojatnu obranu Fazekasa kada je nogom (!) skinuo sedmerac Larholma koji je išao u rašlje.

Utakmica se u nastavku razvijala gol za gol i niti jedna se momčad nije uspjela odvojiti na više od dva razlike. Igralo se tako sve do posljednje minute kada je Harsanyi izabrao odličan trenutak za svoj prvi gol i donio Mađarima 31:30.

Fazekas tada skida još jednog zicera, ovoga puta Arheniusu, pa su tako Mađari dobili mach loptu pola minute prije kraja. Mađari nisu uspjeli zabiti, no nisu niti trebali kada su imali sjajnog Fazekasa koji je na kraju obranio još jedan pokušaj Šveđana i tako donio Mađarima dva boda.

Kod pobjednika najbolji je strijelac bio Ilyes s osam golova dok su sjajni Csaszar i Nagy dodali po šest odnosno pet golova. Šveđane je predvodio sjajni Kallman s osam golova dok je Kim Andersson zabio šest puta. Osim strijelaca, svakako treba izdvojiti vratare koji su bili sjajni. Naime, Fazekas je skupio 19 obrana odnosno 40 posto (čak tri sedmerca od pet je obranio) dok je Palicka zaustavio 14 udaraca ili 39 posto.