SP 2009, Drugi krug, Skupina 1, 2. kolo, 25.01.2009, 18:30 h, Zagreb, Arena Zagreb, gledatelja: 10.000
Suci: Olesen / Pedersen (Danska)
Južna Koreja
21:30(15:15) Francuska
Francuska

Dva lica Francuske

Tomislav Pacak, Vedran Attias • nedjelja, 25.01.2009.

Nakon što su ih 30 minuta Korejci držali u egalu, Francuzi su u drugom dijelu ubacili u najvišu brzinu i pregazili još jednog protivnika te tako osigurali polufinale SP-a. Ipak, usprkos stopostotnom učinku, Francuzi će prvo mjesto u skupini moći osigurati tek u posljednjem kolu protiv Hrvatske...

Francuska
Francuska
IgračiGO7mIsk.
1Minho Yong-4--
UKUPNO30122/34

Neobičnu utakmicu vidjelo je oko 7.000 gledatelja u Areni, koji su mahom bili na strani Korejaca. Prvi dio bio je u potpunosti izjednačen, ali drugi dio donio je i drugo lice Francuske - ono pobjedničko. Protiv takve Francuske Korejci jednostavno nisu imali šanse.

Francuzi su rano saznali da ovo neće biti tako jednostavna utakmica kao što su možda mislili nakon razbijanja dosadašnjih protivnika. Korejci zapravo nisu iznenadili, već su nastavili s vrlo dobrim igrama na ovom SP-u, pa ne čudi što su prvih 30 minuta držali egal s olimpijskim pobjednicima, štoviše - veći dio prvog dijela su vodili.

Već je ranih 3:1 Južne Koreje pokazalo da Francuze ne čeka samo "običan dan u uredu", a idući bijeg rade s 5:5 na 8:5. Francuzi su se trsili u obrani, taj dio je solidno funkcionirao iako je izostao uobičajeni učinak Omeyera, ali u napadu je već išlo malo teže. Velikom francuskom oružju - brzini - Korejci su znali parirati, pa nije bilo uobičajeno velikog broja kontri i laganih golova na koje je Francuska navikla.

Uspjeli su brzi Korejci natjerati i Karabatića u nekarakteristične pogreške, uspjeli su i sami zabiti nekoliko golova iz kontri, i u par navrata otići na +3 - 10:7 i 12:9, ali pokazalo se skupim isključenje Junggeua Parka u 17. minuti koje su Francuzi iskoristili za priključak na 12:12. Do kraja prvog dijela igralo se gol za gol, pa je konačnih 15:15 realan rezultat za vrlo izjednačeno poluvrijeme.

Onesta očigledno nije bio prezadovoljan pristupom svoje momčadi, pa je u drugom poluvremenu na teren izašla neka druga ekipa protiv koje Južna Koreja nije imala šanse. Bila je to ona ista Francuska koja je Švedsku razmontirala u prvih 10 minuta, isto se dogodilo i Korejcima - samo u drugome dijelu.

Francuzi su, naime, na krilima prvenstveno Guigoua pobjegli na 24:16, bilo je to mlin na koji Korejci nisu imali odgovor. Razigrali su se Francuzi u napadu, a obranu su podignuli na nivo koji je za Korejce bio apsolutno previsok. Dugi sušni period Korejaca, koji je trajao praktički pola drugog poluvremena prekinuo je Jaewoo Lee golom za 24:17. Tada je, jasno, sve već bilo gotovo, Francuzi su osigurali sedmu pobjedu, a time i polufinale SP-a. S koje će pozicije u njega ovisi o posljednjem susretu drugog kruga u kojem ih čeka još jedna, barem do ogleda sa Slovačkom, stopostotna reprezentacija - Hrvatska.

Plus 8 bilo je dovoljno sigurno Onesti, pa je Francuska do kraja utakmice igrala s pričuvnom ekipom koja je lako zadržala stečenu prednost, pa je na kraju semafor pokazivao uvjerljivih 30:21. Ako uzmemo u obzir apsolutno izjednačeno prvo poluvrijeme, jasno je kakvu smo Francusku vidjeli u drugom.

Kod Francuske su najefikasnija bila krila, Guigou i Abalo sa po pet golova, dok su po pet golova kod Koreje zabili Taewan Kim i Yunsuk Oh.

U posljednjem kolu Francuze čeka veliki ogled s Hrvatskom za prvo mjesto, dok će Korejci u bitku s Mađarima po počasne bodove u drugom krugu...