Olympiacos drugi finalist kupa

Goran Markuš • nedjelja, 25.01.2009.

Iako smo tijekom prve tri četvrtine gledali poprilično izjednačenu igru obiju momčadi posljednjih deset minuta sjajnom obranom Olympiacos je osigurao novu pobjedu i 13. finale grčkog kupa u povijesti kluba...

Dok su Nikola Vujčić i njegov Olympiacos do polufinala grčkog kupa stigli lakom pobjedom protiv AEK-a, Panionios je igrao čak dva vrlo naporna produžetka da bi napokon sa pet poena viška uspio svladati Aris.

Uzevši u obzir prvo mjesto i tek jedan poraz Olympiakosa u grčkoj HEBA ligi ne čudi njihovo veliko favoriziranje uoči ogleda sa petoplasiranim Panioniosom. U skladu s time Lynn Greer (18 poena, 8 skokova, 5 asistencija) odlično otvara susret i osigurava brzih +5 domaćina.

Međutim, gosti se brzo bude i nakon četiri minute igre kod rezultat 11:12 čak i uspijevaju preuzeti vodstvo. Ipak, Greeru se pridružuje naš Nikola Vujčić (11 poena, 8 skokova) i novom 8:2 serijom Olympiacos vraća vodstvo da bi na leđima odličnog Aarona Milesa (20 poena, 8 skokova) Panionios uspio smanjiti zaostatak na svega dva poena nakon uvodnih deset minuta igre.

Domaćini na čelu s Panayiotisom Vasilopoulosom (10 poena) otvaraju drugu četvrtinu odličnom 5:0 serijom, no Branko Cvetković (5 poena) i njegov Panionios 2:9 serijom vraća milo za drago osiguravši rezultatski egal uoči posljednje tri minute prvog poluvremena. Međutim, vidjevši da je vrag uzeo šalu trener Olympiakosa, Panagiotis Giannakis na teren vraća svoju najjaču postava što rezultira sa solidnih +5 uoči drugog poluvremena.

Pad igre kod domaćina na samom otvaranju drugog poluvremena sjajno koristi Ivan Zoroski (16 poena, 7 skokova) koji sjajnom igrom donosi preokret u korist Panioniosa. Iako su izgubili vodstvo i zaostajali tri poena samo 90 sekundi prije kraja Zoran Erceg (12 poena, 6 skokova) ipak budi Olympiakos koji uoči završnih deset minuta igre ipak dolazi na samo poen zaostatka.

Na leđima Vasilopoulosma Olympiacos već na otvaranju četvrte četvrtine preuzima kontrolu nad igrom i 7:0 serijom napokon se malo odvaja od gostiju. Iako dvojac Miles - Zoroski daje sve od sebe kako bi vratio Panionios u igru domaćini rutinski sa pet poena prednosti privode susret kraju.