Olić i Rakitić ponovno blistaju

Petar Plevnik • utorak, 27.01.2009.

Nakon zimske stanke, susretima 1/8 finala Kupa njemački klubovi vratili su se nogometu. Večeras su na rasporedu bila prva četiri susreta, a u prva dva odigrana u glavnim ulogama ponovno su bili hrvatski igrači. Ivica Olić postigao je sva tri pogotka protiv Münchena 1860, dok je Ivan Rakitić asistirao i zabio za Schalke u Jeni...

I u večerašnjem susretu protiv Münchena 1860 Ivica Olić je dokazao koliko će nedostajati svojoj momčadi u derbiju 18. kola protiv Bayerna koji je na rasporedu u petak. Minutu prije kraja prvog dijela Olić je iskoristio asistenciju Trochowskog i iz neposredne blizine doveo HSV u vodstvo. Hrvatski napadač imao je pritom i sreće, jer suci nisu dosudili evidentno zaleđe.

I u drugih 45 minuta nastavio se show Ivice Olića. U 78. minuti nakon dodavanja Benjamina hrvatski napadač puca s ruba 16-erca i koristi lošu reakciju vratara Tschaunera za svoj drugi pogodak, da bi pet minuta prije kraja susreta Olić odbijanac Trochowskog pospremio u mrežu za svoj hat-trick i 3:0 HSV-a. Počasni pogodak za goste postigao je Bierofka tri minute prije kraja susreta. Ivica Olić odigrao je svih 90 minuta, dok je Mladen Petrić zamijenjen u 77. minuti.

Jednako dobru večer imao je Ivan Rakitić, čiji je Schalke gostovao u Jeni, kod tamošnjeg trećeligaša Carl Zeiss Jene. Hrvatski je veznjak u 19. minuti sjajnim centaršutem omogućio Farfanu da dovede momčad iz Gelsenkirchena u vodstvo, a peruanski napadač u 66. je minuti udvostručio prednost gostiju. Nadu domaćinima samo dvije minuta kasnije vraća Schembri, da bi u 73. minuti Rakitić pogotkom iz slobodnog udarca s 20 metara riješio sve dvojbe oko pobjednika. Četiri minute kasnije hrvatski veznjak je zamijenjen, a do kraja susreta Schalke je pogotkom Kuranyija u sudačkoj nadoknadi stigao do konačnih 1:4.