Bayern osramotio Stuttgart

Petar Plevnik • utorak, 27.01.2009.

Preostala dva večerašnja susreta 1/8 finala Njemačkog kupa obilježala je neočekivano visoka pobjeda Bayerna, koji je s 5:1 u Stuttgartu ponizio istoimenog domaćina. U obračunu drugoligaša Mainz je slavio na gostovanju kod Freiburga...

Iako je nakon ždrijeba parova 1/8 finala s razlogom proglašavan najzanimljivijim susretom, dvoboj Stuttgarta i Bayerna ponudio je sve samo ne neizvjestan ogled. Već nakon 14. minuta igre na Mercedes-Benz Areni Schweinsteiger ulazi u 16-erac gostiju i preciznim udarcem dovodi Bayern u vodstvo, a samo dvije minute kasnije Ribery pogotkom okončava sjajnu akciju Bayerna i najavljuje Švabama što ih večeras čeka. Pet minuta kasnije Francuz je mogao postići i treći pogodak za Bayern, no njegov pokušaj s bijele točke brani Lehmann. Za promašeni 11-erac Ribery se iskupio dvije minute prije kraja kada asistira Toniju za 0:3.

Ništa manje furiozno Bayern nije krenuo u nastavak. Već nakon deset minuta igre u drugom dijelu Ze Roberto je izborio najstrožu kaznu, a Schweinsteiger po drugi put na susretu pogađa za 0:4! Novi udarac Stuttgart je doživio četiri minute kasnije kada Ze Roberto izlazi sam pred Lehmanna i peti put matira nekadašnjeg vratara njemačke reprezentacije. Sve što su posramljeni domaćini uspjeli napraviti do kraja susreta bio je počasni pogodak Gomeza u 84. minuti.

Vezane vijesti

Gosti su se radovali i u Freiburgu, gdje je u dvoboju dva drugoligaša slavio Mainz. Nakon što su mreže mirovale u prvih 45 minuta, Bungert nakon samo dvije minute igre u nastavku dovodi goste u vodstvo, da bi Bance u 65. minuti udvostručio prednost Mainza. Nadu domaćinima nakratko u 71. minuti vraća Krmas, da bi pobjedu gostiju potvrdio Soto u 81. minuti. U redovima domaćina posljednjih sedam minuta igrao je Ivica Banović.