Cedevita lako s fenjerašem

Branimir Korać • petak, 30.01.2009.

U prvom susretu 13. kola A-1 lige košarkaši Cedevite s lakoćom su svladali posljednjeplasirani Zabok slavivši na svom parketu 82:61...

Cedevita u prvom susretu 13. kola A-1 lige košarkaša nije imala problema. Ugostila je momčad Zaboka i kako se i očekivalo lagano je slavila 82:61. Ovom pobjedom Cedevita je samo potvrdila nedodirljivost u A-1 ligi dok je Zabok ostao na dnu ljestvici kao jedina momčad sa svega četiri pobjede.

Gosti su u igri bili tek u prvih desetak minuta kada su uspjeli zaustaviti domaćina i biti čak u minimalnom vodstvu, ali u nastavku susreta Cedevita se probudila i već na poluvremenu je bila na dvoznamenkastoj prednosti koja je do kraja susreta povećavana.

Kod Cedevite najbolji su bili Frano Čolak sa 16 poena i šest skokova te Ivan Novačić sa 16 poena. Kod Zaboka 12 poena ubacio je Ive Ivanov, a deset poena uz 17 skokova Zoran Pehar.