Hoffenheim vratio vrh, Babić krenuo pobjedom

Petar Plevnik • subota, 31.01.2009.

Manje od 24 sata nogometaši HSV-a uživali su u ulozi lidera. Zahvaljujući pobjedi nad Energiejem na vrh ljestvice u 18. se kolu vratio Hoffenheim, dok je prve minute u dresu drugoplasirane Herthe odigrao i Marko Babić. Jedina dva gostujuća boda odnijeli su Bayer Leverkusen i Wolfsburg...

Tamo gdje su stali prošle jeseni u Mannheimu, nogometaši Hoffenheima nastavili su na svojoj Rhein Neckar Areni u Sinsheimu. Osim novog staiona, jesenski je prvak svojim navijačima predstavio i dva nova lica, umjesto ozlijeđenog Vedada Ibiševića zaigrao je Boubacar Sanogo, dok je Timo Hildebrand debitirao između vratnica. Čast da bude strijelac prvog pogotka u službenom susretu na novom stadionu pripala je Senegalcu Bau u 28. minuti, a zasluženu pobjedu domaćina i povratak na čelo ljestvice potvrdio je Sanogo u 63. minuti. U redovima gostiju svih 90 minuta odigrao je Mario Cvitanović.

Zahvaljujući pobjedi nad Eintrachtom na drugo mjesto izbila je Hertha. Po ko zna koji put još se jednom zlata vrijednim za berlinsku momčad pokazao Marko Pantelić. Srpski je napadač najprije u 17. minuti doveo domaćine u vodstvo, da bi u 33. minuti izborio najstrožu kaznu, no udarac Cicera s bijele točke brani Pröll. Pantelić je stvar u svoje ruke uzeo u 51. minuti kada preciznim udarcem s 20 metara zabija za 2:0. Iako su gosti samo dvije minute kasnije preko Köhlera smanjili rezultat, do kraja susreta rezultat se nije mijenjao. Uz Josipa Šimunića, koji je odigrao svih 90 minuta, debi u dresu Herthe imao je Marko Babić, koji je u igru ušao u 76. minuti. S druge strane, Krešo Ljubičić bio je na klupi gostiju.

Najzanimljivi susret igran je u Dortmundu, gdje su Borussia i Bayer Leverkusen tražili bodove za održanje priključka s vodećima. Iako su gosti u prvih 45 minuta bili nešto opasnija momčad, Apotekare je skupo koštala pogreška Sinkiewicza iz 36. minute koju koristi Frei te na ubacivanje Owomoyele dovodi Borussiju u vodstvo. Bolja igra Bayeru se ipak isplatila u nastavku. U 49. minuti Kiessling pogađa gredu, da bi 14 minuta kasnije Helmes izjednačio. Do kraja susreta gosti su imali nekoliko izglednih prigoda doći do potpunog preokreta, no ostalo je 1:1.

Identičnim rezultatom završen je dvoboj Kölna i Wolfsburga. I ovdje su domaćini prvi stigli u vodstvo, a posebno sladak pogodak postigao je Rumunj Radu u 34. minuti, inače bivši igrač Wolfsburga, u kojem nikad nije dobio pravu prigodu. U nastavku susreta Wolfsburg je zaigrao puno bolje, a da se Vukovi kući ne vrate poraženi pobrinuo se Grafite u 73. minuti pogotkom za konačnih 1:1.

Od teškog domaćeg poraza u Kupu od Bayerna uspjeli su se oporaviti igrači Stuttgarta pobjedom nad Borussijom Mönchengladbach. U prvih 45 minuta susreta bilo je evidentno da Švabama i dalje zuji u ušima od petarde koji im je Bayern u srijedu podario u Kupu. Teško da bi i u nastavku susreta momčad Markusa Babbela uspjela pronaći put do mreže gostiju da branič Borussije Brouwers u 67. minuti nije zatresao vlastitu mrežu. Pobjedu Švaba četiri minute prije kraja potvrdio je Gomez.

Minimalnu pobjedu protiv favoririziranog Schalke na domaćem terenu upisao je Hannover. Iako su gosti iz Gelsenkirchena bili puno bolja momčad, propustivši nekoliko odličnih prigoda na samom otvaranju susreta, bomba Pinta s 25 metara iz osme minute bila je u konačnici dovoljna Hannoveru za tri boda. U redovima gostiju svih 90 minuta odigrao je Ivan Rakitić.