Premiership, 25. kolo, 07.02.2009, 18:30 h
Portsmouth 2:3 Liverpool
Liverpool

Torres spasio Redse, vratio se Kranjčar

Marin Vuković • subota, 07.02.2009.

Pogotkom u sudačkoj nadoknadi utakmice na Fratton Parku, Fernando Torres je Liverpoolu donio preokret i tri boda s kojima se momčad Rafaela Beniteza barem privremeno vratila na vrh prvenstvene ljestvice. U momčad Portsmoutha se pak nakon dugotrajne ozljede vratio naš reprezentativac Niko Kranjčar.

Menadžer Portsmoutha Tony Adams bit će iznimno bijesan na svoje igrače nakon propuštene prilike da pobjedom nad velikim protivnikom izrone iz duboke rezultatske krize. Mornari su u susretu s Liverpoolom u dva navrata imali prednost, ali su na kraju izgubili sve.

Premda njegov nastup nije bio najavljen, na klupi Portsmoutha našao se i Niko Kranjčar, a potom i odigrao cijelo drugo poluvrijeme što znači kako je ozljeda sada stvar prošlosti. U svakom slučaju dobre vijesti i za našeg izbornika Slavena Bilića.

Dominaciju iz prvoga dijela Liverpool nije uspio pretvoriti u pogodak, pa se na odmor otišlo netaknutih mreža. Ono što nije uspjelo Redsima, uspjelo je domaćinu u 62. minuti kada David Nugent pogađa za 1:0.

Vodstvo Pompeya trajalo je samo sedam minuta, a tada je Fabio Aurelio vratio utakmicu na početak. Bilo je to samo zakratko jer Hermann Hreidarsson 12 minuta prije kraja donosi novu prednost Portsmouthu.

Činilo se kako bi bodovi mogli ostati na Fratton Parku, ali se posljednjih pet minuta pokazalo kobnim po domaću momčad. Prvo je Dirk Kuyt donio novo izjednačenje, a potom Fernando Torres zadržao Liverpool u utrci za naslov.