Lille 3:2 Sochaux
Sochaux

Harakiri Sochauxa

Maja Giljanović • nedjelja, 08.02.2009.

Neinspirirani, ali maksimalno efikasni Lille je u zadnji čas izbjegao prosipanje bodova protiv neočekivanog protivnika. U duelu bivših dvostrukih prvaka Le Championnata LOSC je gubio 2:0, a pobjednički je gol u 88. minuti postigao Hazard...

Prvaci iz davnih 1935. i 1938. Sochaux je na Metropole stigao u praktički nemoguću misiju. Prvaci iz 1946. i 1954. su, naime, na svom Metropoleu neporaženi još od 2. kola (Le Mans) sredinom kolovoza, a za poraz ni u Villeneuve d'Ascqu ni u gostima ne znaju od 9. studenog (PSG).

U međuvremenu su izbili na visoko sedmo mjesto kojim izgleda njihove ambicije nisu zadovoljene - što je sasvim legitimno s obzirom na utakmicu manje (20. kolo u Le Mansu) koju će nadoknaditi u utorak 17.

Sochaux je prvo poluvrijeme odigrao za pamćenje. Poveli su golom Pitaua u 32. minuti, a velikih 2:0 je u 40. iz jedanaesterca postigao Sverkoš što je češkom reprezentativcu drugi gol otkada je u siječnju pristigao iz Banika iz Ostrave.

U drugom dijelu Gillotova je momčad pukla nakon što je u 50. minuti drugi žuti nesmotreno zaslužio Daf i druga je pobjeda zaredom nakon prošlotjedne protiv Marseillea (1:0) otišla u vjetar.

Devet minuta kasnije Frau vraća nadu 14.000 promrzlih navijača, u 74. minuti Vittek ni sam ne zna kako iz jedne gužve šalje loptu iza leđa Richerta da bi minutu prije kraja Belgijac Hazard sjajnom solo-akcijom prevario dvojicu i u suprotan Richertov kut zakucao tri boda vrijedan gol.

Našeg Marka Marića Rudi Garcia nije uvrstio ni među 18, a četvrtom ligaškom pobjedom na zadnjih pet utakmica Lille je izbio na peto mjesto sa samo četiri boda manje od Lyona.