Vujčićev vikend

Branimir Korać • ponedjeljak, 09.02.2009.

U najboljoj predstavi ove sezone Nikola Vujčić odveo je Olympiakos do važne pobjede na gostovanju kod PAOK-a. Učinkom u Solunu "Vujo" se prometnuo u hrvatskog igrača broj jedan za netom završen vikend...

AUSTRIJA

Marko Morić (Oberwart): Neočekivani poraz u 18. kolu austrijske lige upisao je Oberwart koji je u gostima poražen tijesno 79:76 kod Klosterneuburga. Marko Morić bio je najbolji pojedinac kod poraženih, igrao je 26 minuta i ubacio 18 poena (6/11 za dva, 6/8 slobodna) uz šest skokova.

Milan Stegnjaić (Oberwart): U redovima Oberwarta 19 minuta odlično je iskoristio Milan Stegnjaić. On je za to vrijeme ubacio 12 poena (5/5 za dva, 2/2 slobodna) uz četiri skoka i dvije ukradene lopte.

Jurica Dražović (St. Pölten): Težak poraz doživio je St. Pölten na gostovanju kod posljednjeplasiranog UBSC Graza. St. Pölten je izgubio 89:66, a nije istaknuo niti Jurica Dražović koji je igrao 13 minuta i ubacio dva poena (1/3 za dva, 0/1 za tri) uz tri skoka i dvije asistencije.

CIPAR

Marko Car (Etha): Etha je bila blizu iznenađenja na domaćem parketu protiv Apollona, ali je na kraju ipak poražena nakon dva produžetka. Apollon je slavio 89:86. Kod Ethe je najbolji bio Marko Car koji je za 44 minute ubacio 25 poena (3/9 za dva, 3/7 za tri, 10/12 slobodna) uz devet skokova i tri asistencije.

Mate Skelin (Keravnos): Iznenađenje predstavlja i poraz vodećeg Keravnosa na gostovanju kod Apoela. Domaćin je slavio s laganih 77:63, a kod Keravnosa Mate Skelin igrao je pet minuta i ubacio četiri poena (2/2 za dva, 0/2 slobodna) uz tri skoka.

ČEŠKA

Denis Mujagić (Podebrady): Podebrady su u 27. kolu češkog prvenstva u derbiju začelja svladali Opavu 101:72. U laganoj pobjedi domaćina naš Denis Mujagić igrao je 16 minuta i bio prvi strijelac kod pobjednika sa 17 poena (3/3 za dva, 2/5 za tri, 5/5 slobodna) čemu je dodao tri ukradene lopte i dvije asistencije.

FRANCUSKA

Slaven Rimac (Pau Orthez): Slaven Rimac debitirao je u dresu Pau Ortheza u susretu protiv svog dojučerašnjeg kluba Le Havrea. Naš internacionalac u porazu Paua 102:93 igrao je 23 minute i ubacio 11 poena (2/3 za dva, 1/2 za tri, 4/4 slobodna) uz tri skoka.

Hrvoje Perinčić (Hyeres Toulon): Hyeres Toulon nije iznenadio vrlo dobri Roanne i upisao je tijesan poraz 81:79. Među najboljim pojedincima kod poraženih bio je i Hrvoje Perinčić koji je igrao 39 minuta i ubacio 18 poena (1/5 za dva, 5/7 za tri, 1/2 slobodna) uz tri skoka i dvije asistencije.

NJEMAČKA

Jasmin Perković (EWE Baskets): Oldenburg i dalje igra odlično i nalazi se na vrhu njemačke Bundeslige. U ovom kolu svladali su u gostima RheinEnergie iz Kölna 80:77, a Jasmin Perković igrao je 25 minuta i ubacio pet poena (0/3 za dva, 1/3 za tri, 2/2 slobodna) uz tri skoka.

GRČKA

Nikola Vujčić (Olympiakos): Izvrsna igra Nikole Vujčića promaknula ga je u najboljeg igrača 17. kola grčkog prvenstva. U pobjedi Olympiakosa nad PAOK-om sudjelovao je s 23 poena (11/17 za dva, 1/3 slobodna) i osam skokova. Odličnoj je partiji pridodao i četiri asistencije, sve to u 30 minuta provedenih u igri.

Hrvoje Henjak (Rethimno): U poraz drugoligaškog Rethimna Henjak je ugradio osam poena (2/2 slobodna, 3/6 za dva), uz pet skokova.

Matija Češković (ICBS): Ni Češkovićeva momčad nije imala sreće u gostima pa su poraženi rezultatom 83:70 od Iraklisa. Matija gotovo da nije sudjelovao u porazu suigrača, no uspio je ubaciti jednom s linije slobodnih bacanja, dok su tri pokušaja za tricu u sedam minuta igre ostala samo na - pokušaju.

Ivan Kartelo (KAOD): Loš dan ekipa naših predstavnika u grčkoj drugoj ligi nastavlja se i kod KAOD-a. Iako je naš Kartelo dao sve od sebe ubacivši 20 poena u 33 minute na parketu (6/8 slobodna, 7/10 za dva) i ostvarivši 11 skokova, njegova je ekipa izgubila od Panerythraikosa rezultatom 63:61.

Željko Župić (KAOD): Župić je odigrao dosta lošiju partiju od Kartela za istu momčad. U 22 minute provedene u igri, Župić je imao tek četiri poena i pet skokova.

MAĐARSKA

Zoran Helbich (Marso): Mađari su ovog vikenda na rasporedu imali susrete osmine finala Kupa. Marso je na svom parketu bio bolji od Szolnoka s tijesnih 80:78. Zoran Helbich kod Marsa ubacio je pet poena. U drugom susretu u Szolnoku uspješniji su bili domaćini koji su slavili s lakih 75:56. Helbich je u tom dvoboju ubacio dva poena.

ITALIJA

Sandro Nicević (Benetton) Nakon sjajne predstave u Zadru, Nicević je odigrao solidnu utakmicu protiv Carifea. Benetton je slavio sa 71:68, a hrvatski košarkaš je za 19 minuta igre ubacio osam koševa (3/3 za dva) te prikupio jedan skok i dvije asistencije.

Dalibor Bagarić (GMAC Bologna): Nije ulazio na parket u pobjedi 74:73 nad Montegranarom.

POLJSKA

Igor Miličić (AZS Koszalin): Važnu pobjedu u 25. kolu poljskog prvenstva ostvario je Koszalin koji je nadigrao Sportino s visokih 97:69. Igor Miličić kod pobjednika je igrao 24 minute i ubacio deset poena (1/3 za dva, 2/4 za tri, 2/2 slobodna) uz dvije asistencije i dvije ukradene lopte.

Damir Miljković (Turow): U spašavanju sezone Turowu je svaka pobjeda važna stoga je poraz kod slabog Znicza bio unaprijed zabranjen. Momčad iz Zgorzeleca slavila je 87:76, a dobru utakmicu odigrao je Damir Miljković koji je za 30 minuta ubacio 16 poena (3/6 za dva, 3/6 za tri, 1/1 slobodna) uz pet asistencija, četiri skoka i dvije ukradene lopte.

Mateo Kedžo (Energa Czarni): Nakon sjajne igre u prošlom kolu, Mateo Kedžo nije bio na toj razini u pobjedi Energe na gostovanju kod Kotwice 64:62. Naš internacionalac je igrao 20 minuta i ubacio devet poena (1/1 za dva, 1/6 za tri, 4/4 slobodna) uz tri skoka.

RUMUNJSKA

Damir Milačić (Univ Mobitelco Cluj Napoca): U derbiju 19. kola rumunjskog prvenstva Cluj Napoca svladala je na svom terenu CSU Atlassib nakon dva produžetka 109:102. U neizvjesnom dvoboju Damir Milačić igrao je 16 minuta i ubacio tri poena (0/1 za dva, 0/3 za tri, 3/4 slobodna) uz pet asistencija i dva skoka.

RUSIJA

Ivan Tomas (Lokomotiv Rostov): Triumf je stigao do važne gostujuće pobjede u Rostovu protiv Lokomotiva 83:73. Danijel Jusup Ivanu Tomasu je dao svega šest minuta, a naš razigravač iskoristio ih je za jedan poen (0/1 za dva, 1/2 slobodna).

SLOVAČKA

Jure Lozančić (Nova Ves): Nova Ves je na gostovanju lagano poražena od Pezinoka 85:67. Jure Lozančić u gostujućem sastavu igrao je 17 minuta i ubacio pet poena (2/5 za dva, 1/2 slobodna) uz četiri skoka i dvije blokade.

Ivan Škara (Banska Bystrica): Visok poraz upisala je Banska Bystrica na gostovanju kod Nitre 74:53. Ivan Škara kod poraženih igrao je 32 minute i ubacio deset poena (4/10 za dva, 0/1 za tri, 2/2 slobodna) uz 12 skokova.

Ivan Barišić (Komarno): Komarno je s lakoćom stiglo do pobjede protiv posljednjeg Dolnyeg Kubina 94:63. Ivan Barišić kod pobjednika je ubacio 13 poena (1/2 za dva, 3/4 za tri, 2/2 slobodna) uz dvije blokade.

Goran Marić (Komarno): Goran Marić nije se naigrao kod Komarnog. Igrao je osam minuta i ubacio četiri poena (2/2 za dva).

Dominik Štefanac (Dolny Kubin): Slabije nego inače odigrao je Dominik Štefanac, a razlog su problemi s osobnim pogreškama i mala minutaža. Igrao je tek osam minuta i promašio jedan šut za tricu.

Rudolf Jugo (Dolny Kubin): Posebno bolji nije bio niti Rudolf Jugo koji je dobio 11 minuta i za to vrijeme ubacio dva poena (0/1 za dva, 0/1 za tri, 2/2 slobodna).

Dražen Klarić (Chemosvit): Košice nisu imale šanse na gostovanju kod Chemosvita koji je lako slavio 92:72. U redovima Chemosvita dobru utakmicu odigrao je Dražen Klarić koji je igrao 31 minutu i ubacio 11 poena (2/4 za dva, 1/2 za tri, 4/7 slobodna) uz pet skokova.

Antonio Bičvić (Handlova): Očekivani poraz upisala je i Handlova na gostovanju u Bratislavi kod Intera. Antonio Bičvić bio je najbolji pojedinac kod poraženih s ubačenih 18 poena (6/12 za dva, 1/4 za tri, 3/6 slobodna) uz dva skoka i dvije osvojene lopte.

Marko Vlaić (Handlova): Uz Bičvića dobru utakmicu u dresu Handlove odigrao je i Marko Vlaić koji je igrao 24 minute i ubacio 11 poena (5/6 za dva, 1/4 slobodna) uz četiri skoka i dvije asistencije.

SLOVENIJA

Vjeran Soldo (Postojna): Postojna je upisala domaći poraz od Polzele 82:67 uz lošu igru u drugom poluvremenu. Vjeran Soldo kod poraženih igrao je 19 minuta i ubacio osam poena (4/7 za dva).

Antonio Žižić (Postojna): Minutu više od Solde dobio je mlađi brat Andrije Žižića, Antonio. On je za tih 20 minuta ubacio osam poena (3/11 za dva, 2/4 slobodna) uz dva skoka.

Marko Šamanić (Polzela): Marko Šamanić u Polzeli ponovno je krenuo s klupe i dobio 16 minuta. Za to vrijeme ubacio je sedam poena (2/2 za dva, 1/3 za tri) uz tri uhvaćena skoka.

Miroslav Jurić (Zagorje): Tešku pobjedu 88:86 na gostovanju kod Elektre upisalo je Zagorje. Miroslav Jurić u dresu Zagorja igrao je 21 minutu i promašio tri šuta za tricu te skupio četiri osobne pogreške.

Vlado Pašalić (Nova Gorica): Velikim preokretom Mercator je u gostima svladao Novu Goricu 70:69. Gosti su nadoknadili zaostatak od 22 poena i upisali veliku pobjedu. Vlado Pašalić kod poraženih je igrao 20 minuta i ubacio osam poena (4/9 za dva, 0/2 slobodna) uz pet skokova.

Marin Han (Geoplin Slovan): Očekivanu pobjedu upisao je Geoplin Slovan koji je nadigrao Luku Koper sa 110:88. Marin Han kod pobjednika je igrao 17 minuta i ubacio devet poena (0/2 za dva, 3/3 za tricu) uz tri uhvaćena skoka.

Denis Toroman (Luka Koper): Još jedna šuterski ne posebno dobra večer za Denisa Toromana. Naš internacionalac igrao je 26 minuta i ubacio šest poena (3/6 za dva, 0/5 za tri) uz tri asistencije i dva skoka.

Dražen Bubnić (Luka Koper): Za razliku od Toromana, odličan je bio Dražen Bubnić. U ovom susretu najbolji pojedinac Koprana igrao je 25 minuta i ubacio 23 poena (6/9 za dva, 0/1 za tri, 11/11 slobodna) uz četiri skoka.

Davor Marcelić (Krka): Krka također nije imala problema s Alposom. U svojoj dvorani slavila je 91:75, a u Sunarinoj momčadi Davor Marcelić igrao je 25 minuta i ubacio 11 poena (2/3 za dva, 2/8 za tri, 1/2 slobodna) uz četiri ukradene lopte.

ŠPANJOLSKA

Andrija Žižić (CAI Zaragoza): U 22. kolu španjolske ACB lige Zaragoza je na svom parketu poražena od Barcelone 81:75. Andrija Žižić protiv svoje bivše momčadi igrao je svega šest minuta i ubacio dva poena (1/2 za dva, 0/2 slobodna).

Mario Stojić (ViveMenorca): Težak poraz upisala je Menorca koja je gostovala u Valenciji kod Pamese i doživjela pravi potop izgubivši 87:56. Mario Stojić igrao je 32 minute i ubacio osam poena (3/8 za dva, 0/1 za tri, 2/2 slobodna).

Marino Baždarić (ViveMenorca): 25 minuta protiv Pamese dobio je Marino Baždarić koji ih je iskoristio za devet poena (3/9 za tri) i tri skoka.

Marko Banić (Iurbentia Bilbao): Razočaravajuć poraz upisala je Iurbentia koja je na svom parketu pala protiv Granade s minimalnih 70:69. Marko Banić igrao je kod poraženih vrlo dobro i za 33 minute ubacio je 16 poena (7/10 za dva, 2/4 slobodna) uz tri skoka.

Drago Pašalić (Iurbentia Bilbao): Solidnu predstavu protiv Granade pružio je Drago Pašalić. Za 19 minuta provedenih na parketu ubacio je deset poena (4/7 za dva, 2/2 slobodna) uz uhvaćena tri skoka.

Damir Markota (Iurbentia Bilbao): Damir Markota dobio je najmanju minutažu od naših igrača u dresu Iurbentije. Igrao je 13 minuta i ubacio pet poena (1/2 za dva, 1/3 za tri) uz dva skoka.

Stanko Barać (au Ceramica): Lagan posao imala je Tau Ceramica na svom parketu protiv Bruese. S lakoćom je visoko slavila, a vrlo dobro odigrao je Stanko Barać koji je za 24 minute ubacio 11 poena (5/7 za dva, 1/2 slobodna) uz osam skokova i dvije asistencije.

Marko Tomas (Real): Uz dosta muke nakon dva produžetka Real je svladao u gostima Cajasol. Marko Tomas igrao je 20 minuta i ubacio pet poena (1/1 za dva, 1/3 za tri) i tome dodao dva skoka.

ŠVEDSKA

Srđan Subotić (Sundsvall): Sundsvall je pokazao kako mu nije mjesto ovako nisko na ljestvici švedske lige pobjedom protiv jake Solne 89:77. Srđan Subotić igrao je dobro i među najzaslužnijima je za pobjedu, u 27 minuta skupio je 13 poena (2/2 za dva, 3/6 za tri) uz sedam asistencija.

TURSKA

Gordan Giriček (Fenerbahče Ülker): Christopher Lofton utrpao je Fenerbahčeu nevjerojatnih 13 trica i 47 poena i odveo Mersin do iznenađujuće pobjede 96:82. Gordan Giriček nije briljirao kod Fenera, igrao je 24 minute i ubacio osam poena (2/8 za dva, 0/1 za tri, 4/6 slobodna) uz osam skokova i dvije asistencije.

UKRAJINA

Jurica Žuža (Poltava): Posljednjeplasirana Poltava prekinula je niz poraza pobjedom protiv Mikolaiva 91:75. Jurica Žuža u tom uspjehu sudjelovao je 22 minute s 12 poena (3/7 za dva, 0/1 za tri, 6/6 slobodna) i osam skokova.