Rijeka preokrenula i pobijedila BiH

Zoran Zdelar • srijeda, 11.02.2009.

Rijeka je u prijateljskoj utakmici protiv reprezentacije Bosne i Hercegovine ubilježila pobjedu od 3:2 zahvaljujući preokretu. Pred otprilike 2.000 gledatelja BiH je u prvom poluvremenu pružila vrlo dobar otpor, ali su u nastavku utakmice domaćini ipak bili bolji te su zasluženo stigli do pobjede...

Dvoboj Rijeke i seniorske reprezentacije susjedne Bosne i Hercegovine ipak na stadion Kantrida nije privukao prevelik broj gledatelja. Momčad Roberta Rubčića i Miroslava Blaževića kao da je veće zanimanje izazvala prilikom samog iščekivanja utakmice, dok je mali broj ljudi odlučio otići pogledati s kakvom će igrom Rijeka u nastavak sezone.

Pred nepunih 2.000 gledatelja Bosna i Hercegovina je krenula prilično bolje, a spomenimo i da su imali podršku svojih navijača na Kantridi. Nije se tako dugo čekalo na pogodak, mreža Velimira Radmana, potencijalno Ćirinog reprezentativca, zatresla se nakon samo pet minuta igre. Hajdukov veznjak, Senijad Ibričić, sa manje od 15 metara zatresao je gredu Rijekina gola, a lopta se nakon toga odbija do Zlatana Muslimovića koji nije imao težak zadatak zatresti mrežu glavom.

Domaćini su prvu pravu priliku imali u 15. minuti kad su kombinirali Ahmad Sharbini i Igor Novaković, no Adis Nurković ipak nije svladan. Nakon toga BiH prijeti u nekoliko navrata prvenstveno zahvaljujući iznimno raspoloženom Ibričiću, no u 30. minuti riječki sudac Ivan Bebek dosuđuje kazneni udarac Riječanima nakon što je Nurković srušio Novakovića prilikom uzimanja lopte. Precizni realizator jedanaesterca bio je Anas Sharbini. Nurković je pogodio u koju stranu će kapetan domaćih pucati, ali loptu ipak nije uspio zaustaviti.

Na 15-minutni odmor ipak su gosti išli s prednošću. U sudačkoj nadoknadi od dvije minute Čejvanović je srušio Džeku u šesnaestercu, a s bijele točke je ovog puta precizan bio Zvjezdan Misimović. Rubčić u nastavak utakmice ulazi s nekoliko svježih igrača, a nakon samo nekoliko minuta Bebek sudi još jedan penal za Rijeku. Anas je i ovog puta bio precizan, no moramo reći da je Bebek možda i pogriješio ovom odlukom.

U 63. minuti Riječani stižu i do pobjede nakon što je bok probio Igor Novaković te je sjajno proigrao Ahmada, koji je uspio svladati Nurkovića, koji je dosta toga večeras obranio.

Ćiro na raspolaganju nije imao najjaču momčad, nedostajalo mu je nekoliko igrača, no svejedno ga mora zabrinuti igra momčadi. Riječani, s druge strane, dobili su toliko potrebnu pozitivnu atmosferu pred nastavak sezone.

Prijateljska utakmica: Rijeka - Bosna i Hercegovina 3:2