Rutinski do pobjede

Branimir Korać • subota, 14.02.2009.

Košarkaši Zadra nisu dozvolili nikakvo iznenađenje u domaćem susretu s Budućnosti. Podgoričani se iz Zadra vraćaju s visokih porazom koji je mogao biti još viši da je koncentracija u domaćem sastavu održana svih 40 minuta...

Budućnost je u SC-u Krešimir Ćosić dočekana s velikom dozom opreza obzirom da se momčad Zadra još privikava na Zmagu Sagadina, ali i zbog toga što je u prvom susretu ove sezone Zadar u Podgorici upisao poraz. Međutim, Podgoričani su u Zadru bili posve indisponirani i domaćin je lakše od očekivanja stigao do pobjede.

Šest minuta Zadar je lomio otpor Budućnosti. No sredinom četvrtine domaćin je uspio složiti seriju 8:0 koja ga je odvela na 24:14 i do kraja četvrtine uspješno je održavao tu dvoznamenkastu prednost. U toj prvoj dionici igre Gečevski i Johnson već su došli do dvoznamenkastog broja poena ubacivši ih po deset.

Trećom tricom Johnsona te kontrom Prostrana Zadar je u 13. minuti poveo s najviših 36:18. Dva izgubljena napada i Budućnost je napravila seriju 7:0 i smanjila zaostatak. Tih desetak poena prednosti bilo je na strani Zadra sve do posljednje dvije minute prvog poluvremena kada Zadrani rade novu veliku seriju i odlaze na odmor s vodstvom 49:33.

Budućnost u tih prvih 20 minuta nije predstavljala poseban problem za Zadrane, najviše su problema imali po obručem gdje je posebno dobro igrao Dragičević. S druge strane većina Zadrana bila je raspoložena za igru i stvarala razliku.

Nikakvih promjena nije bilo u drugom poluvremenu. Brzo je Zadar otišao na više od 20 poena prednosti te pametnom i kvalitetnom igrom tu visoku prednost s lakoćom održavao. U posljednjoj četvrtini malo opuštanje je dovelo Budućnost do minus 14, no to je bilo sve od Podgoričana.

Najefikasniji u redovima Zadra bili su Todor Gečevski s 22 poena, Juby Johnson sa 16 i Rok Stipčević s 12 poena. Kod gostiju Dašić je ubacio 17, a Dragičević 14 poena.