Vodeni sportovi

Šibenčani bolji od Primorja

Ivana Jurica • subota, 14.02.2009.

Unatoč činjenici kako su bili bez trenera Ivice Tucka koji je susret morao promatrati s tribina, šibenski vaterpolisti pobijedili su riječko Primorje s 14:7 i zadržali treću poziciju među hrvatskim momčadima u regionalnoj ligi...

Šibenik NCP – Primorje EB 14:7 (2:1, 4:4, 4:0, 4:2)

Šibenik, bazen u Crnici, gledatelja 200

Šibenik NCP: Moses (15 obrana), Šutalo 1, B. Letica, Brlečić 1, Škorić 1, Španja, Brkić 3(1), Sutić 2, S. Letica 3, Vuleta 1, Samodol 2, Jukić, Vlahović, trener: Ivica Tucak.

Vezane vijesti

Primorje: Križanec (3 obrane), Glavan 1, Car, Krapić 1, Pavlović, Frajman, Tiškvinski 2(2), Brala 1, Vrlić, Barač, Beltrame 1, Grabovac, Jurišić (1 obrana), Krizman 1, trenera: Zoran Roje.

Igrač više: Šibenik NCP 7/12, Primorje EB 1/7

Peterci: Šibenik NCP 1/1, Primorje EB 2/2

Tri osobne pogreške: Barač 10' (isključenje s pravom zamjene), Krizman 29', Šutalo 30'

Suci: M. Brguljan (Prčanj) i M. Vlašić (Zagreb)

Delegat: Milivoj Bebić (Split)

Riječani su poveli na otvaranju susreta, a bilo je to njihovo i jedino vodstvo na utakmici. Alen Brala precizno je naciljao Mosesovu mrežu. Do kraja prvih osam minute igre domaći su vaterpolisti preokrenuli rezultat: izjednačio je Nikola Samodol s igračem više, a već u idućem napadu precizan je bio domaći kapetan Edi Brkić.

Tucak ipak na tribinama

Trener Šibenik NCP-a ipak je susret sa Riječanima promatrao sa tribina. Ivica Tucak je, naime, u susretu prošlog kola s Mornarom u Splitu zaradio crveni karton, te je disciplinski sudac Mladen Katunarić 12. veljače izrekao mjeru opomene za stratega Šibenčana što je značilo da on može sjediti na klupi u susretu s Primorjem.

Ipak, dva dana kasnije, na dan same utakmice (14. veljače) dolazi do obrata. Isti disciplinski sudac mijenja svoju odluku kazavši kako je "izrekao neadekvatnu mjeru opomene" treneru Šibenika, te ga se kažnjava zabranom vođenja momčadi na idućoj utakmici. Zanimljivo je kako je disciplinski sudac svoju odluku promijenio nakon što je jedan od članova Uprave splitskog kluba u jednom dnevnom listu burno reagirao na njegovu prvotnu odluku.

Tucak je, tako, susret svoje momčadi protiv riječkog Primorja morao promatrati s tribina.

Čak osam pogodaka postignuto je u drugoj četvrtini. Riječani dolaze do izjednačenja golom Glavana, ali Šibenčani uzvraćaju s tri uzastopna pogotka za vodstvo od 5:2: Brkić pogađa iz peterca, Sutić s igračem više, a Brlečić s centarske pozicije. Na drugoj strani peterac je precizno realizirao i Tiškvinski. Jako lijep pogodak, skroz iskosa s desne strane, postigao je Šutalo za 6:3. No, momčad Zorana Roje do odlaska na odmor smanjila je na samo minus jedan (6:5), dva udarca izdaleka, Krizmana i Beltramea, završila su iza leđa šibenskog vratara.

Odluka o pobjedniku pala je u trećoj četvrtini kad su raspoloženi Šibenčani čak četiri puta matirali Luku Križaneca, dok Riječani na drugoj strani, i bez kapetana Samira Barača koji je još u desetoj minuti zaradio isključenje s pravom zamjene, nisu pronašli put do mreže super raspoloženog Merrilla Mosesa. Za 7:5 precizan je bio Sutić. Dobru igra domaćih pogocima su okrunili i Slavko Letica, Škorić i Brkić za plus pet uoči posljednjih osam minuta igre (10:5).

Razigrani domaćini i u zadnjoj su četvrtini ozbiljno ugrožavali gol Jurišića. S igračem više precizan je za 11:6 bio Slavko Letica. Već u idućem napadu isti je igrač pogotkom okrunio izvanrednu akciju svoje momčadi. Na 12:7 svojim drugim pogotkom smanjio je Tiškvinski, također iz peterca. Do kraja susreta precizni su još bili Filip Vuleta i Nikola Samodol koji je, nakon prvog šibenskog pogotka u ovoj utakmici, postigao i posljednji.

Pobjedom nad Primorjem Šibenik NCP učvrstio se na šestom mjestu na tablici, odnosno kao treća hrvatska momčad u Jadranskoj ligi. Konkurenti Primorje i Mornar sad su na dva, odnosno tri boda zaostatka. U sljedećem kolu Šibenčani gostuju u Zagrebu kod Mladosti, dok Riječani na svom bazenu dočekuju Jug CO.