Vodeni sportovi

Loš dan Mladosti, raspucani Jugaši

Hrvoje Vuković, Vedran Babić, Luka Margan, Ivan Forjan • subota, 14.02.2009.

Jadran (HN) ostao je usamljen na vrhu Jadranske lige, nakon što je Mladost u 17. kolu poražena od Budvanske Rivijere u gostima uz očitu krizu realizacije (samo četiri pogotka). Jug je pak imao lagan posao protiv Mornara, Koper je bio bolji od Medveščaka, a u dvoboju dva imenjaka iz Herceg Novog i Splita, uspješniji su bili Crnogorci...

JADRAN (ST) - JADRAN CKB 4:14 (0:3, 0:2, 3:4, 1:5)

Jadranska liga, 17. kolo
Split, Bazen u Poljudu
Suci: Prančić (Split), Goreta (Šibenik)

Jadran (ST): Škiljo, Pleić, Vukić, Delaš, Bezić 1, Brnas, Milardović, Maras, Kuzmanić 2, Perić 1, Kekez, Tomašević, Vlaić, Popović. Trener: Jurčević.

Vezane vijesti

Jadran CKB: Ščepanović, Sekulić, Graham, Elez 2, Vukčević 1, Radović 4, Jelača 2, Gojković, Ivović 4, Pejaković, Premuš, Smith, Perčinić, Klikovac 1. Trener: Mustur.

Igrač više: Jadran (ST) 3/11, Jadran CKB 4/8
Peterci: Jadran (ST) - , Jadran CKB 1/1

Kao što se i očekivalo, vodeća momčad Jadranske lige protutnjala je Poljudom i upisala 14. pobjedu (ukupno 30 bodova). Jadran iz Herceg Novog deklasirao je svog splitskog imenjaka i već nakon prvih 16 minuta igre vodio 5:0. U trećoj četvrtini domaćini su uhvatili malo zraka i postigli tri pogotka, no u samoj završnici gosti povećavaju razliku na konačnih 14:4.

Najbolji strijelac lige, Aleksandar Ivović, večeras je uz Aleksandra Radovića bio najefikasniji igrač utakmice s četiri gola, dok se u sastavu splitskog Jadrana, koji ovim porazom ostaje na 9. mjestu ljestvice s deset bodova, jedino Domagoj Kuzmanić dvaput upisao u strijelce. U sljedećem kolu u splitskom derbiju sastaju se Jadran i Mornar, dok će u Herceg Novi ići Koper.

BUDVANSKA RIVIJERA – MLADOST 5:4 (1:2, 1:0, 1:0, 2:2)

Jadranska liga, 17. kolo, Bazen 'Dragan Trifunović'

Budvanska Rivijera: Šefik (9 obrana), Trajković, Ćirić 1, Danilović 1, Gak 1, Tičić, Barba 1, Dončić, Aoyagi, Gor Nagy, Vukić 1, Mijanović, Todorović, Milanović, trener: Đuho

Mladost: Pavić (14 obrana), Burić, Babić 2, Vrdoljak 1, Franković, Herceg, Antonijević, Karač, Muslim 1, Hinić, Buljubašić, Martinić, Lončar, trener: Bonačić

Igrač više: Budvanska rivijera 3/11, Mladost 1/9
Peterci : Budvanska rivijera 0, Mladost 1/2
Suci : Radičević (Dubrovnik), Margeta (Kranj)

Iako ih puno važniji međusobni dvoboj očekuje u posljednjem kolu Eurolige, niti današnji okršaj Budvanske Rivijere i Mladosti u bazenu "Dragan Trifunović" nije bio bez značaja. Dapače, domaćini su tijesnom pobjedom nad Mladostašima, približili Jadran (HN) osvajanju naslova u prvom izdanju Jadranske lige. Samu utakmicu obilježila je loša igra u napadu obje momčadi, no uz poraznu statistiku od samo jednog iskorištenog igrača više Mladostaši nisu niti zaslužili bod.

Počelo je dobro za 'žapce'. Babić je dalekometnom bombom pogodio za 0:1, Budvani su izjednačili sa dva igrača više, a u posljednjoj minuti prve četvrtine ponovno je Babić precizan za posljednje vodstvo Mladosti od 1:2. U drugoj dionici obje momčadi muče se u napadu, a jedini pogodak postigao je Barba za 2:2. U nastavku, ista slika. Gosti nemaju ideju, ne mogu niti s igračem više (1/9), niti iz peterca, a Budvani, uz također lošeg igrača više (3/11) ipak dolaze do vodstva od 3:2, koje bi bilo i veće da na vratima 'žabaca' nije bio raspoloženi Josip Pavić sa 14 obrana.

Nakon gotovo 20 minuta igre bez pogotka, Mladostaše do novog izjednačenja dovodi Vrdoljak, golom iz drugog peterca. Ubrzo, Budvani ponovno vode, ali sve na početak vraća Muslim pogotkom iz blizine u posljednjoj minuti. Ipak, 30 sekundi prije kraja, domaćini uspijevaju uz pogrešku Babića doći do vodstva od 5:4 i tu je kraj nadanja za Mladostaše, koji se bez ijednog boda i s dojmom o iznimno blijedoj igri vraćaju u Zagreb.

JUG CO - MORNAR BS 15:7 (3:0, 3:0, 5:3, 4:4 )

Jadranska liga, 17. kolo, Bazen u Gružu

Jug CO: Vićan, Vranješ, Bošković 3, Azevedo 2, Joković 2, Smodlaka 1, Marković 2, Bušlje, Seman, Dobud 1, Drobac, Obradović 1, Nižić, S. Sukno 3, trener: Fatović

Mornar BS: Brzica, Burić, Križanović, Čorušić, Mataić, Jerković, Vojković, Kalebić, Krnić, Marelja 1, Kovačić 4, Ban 2, Bebić, trener: Kreković

Igrač više: Jug CO 3/8, Mornar BS 3/8
Peterci: Jug CO 2/2, Mornar BS 3/3
Suci: Avramović (Kotor), Matijević (Zagreb)

Jugaši su zadržali minimalni zaostatak za vodećim Jadranom (HN) te i dalje čekaju pogrešan korak crnogorske momčadi. Što se tiče Dubrovčana, oni su danas u Gružu bez teškoća odradili svoj zadatak protiv splitskog Mornara, a većinu posla napravili su već u prve dvije četvrtine stvorivši prednost od 6:0. Jugaši nisu imali milosti niti u nastavku, pa je tako Mornar svoj prvi pogodak postigao tek kod 10:0. U završnici su se domaćini ipak opustili, pa su Splićani na kraju upisali koliko toliko podnošljiv poraz 15:7.

ROKAVA KOPER – MEDVEŠČAK 10:9 (2:2, 2:2, 4:2, 2:3)

Jadranska liga, 17. kolo, Koper, bazen Žusterna

Rokava Koper: Grzentič, Kavčič, A. Verač, Berce 1, B. Verač 2, Kancijanić, R. Černeka, Galič, Bukovac 3, Turina 1, N. Černeka, Crnica 1, Valenčič, Smolnik 2. Trener: Cetin.

Medveščak: Kavur, Burić, Milaković, Čule 3, Lugović 1, Benić 1, Kolar, Perković 1, Vegar 1, Grbeš 1, Ćuk, Blažević 1, Selem, Ravlić. Trener: Vegar.

Igrač više: Rokava Koper 1/5, Medveščak 2/6
Peterci: Rokava Koper 3/4, Medveščak -
Suci: Periš (Split), Abramović (Kotor)
Delegat: Đurčić (Split)

Derbi začelja Jadranske vaterpolske lige odigran je između domaćeg Kopra i zagrebačkog Medveščaka na bazenu Žusterna. Prvi dio utakmice, odnosno prve dvije četvrtine protekle su u rezultatskom egalu te smo se nadali da će naši uspjeti iznenaditi momčad trenera Marina Cetina.

Unatoč izjednačenom rezultatu na poluvremenu (4:4), gosti su pali u trećoj četvrtini. Boljom igrom u napadu, domaćini odlaze na dva pogotka razlike (8:6) te omogućavaju sebi mirniji ulazak u samu završnicu. "Medvjedi" se bude iz zimskog sna i pred kraj utakmice smanjuju rezultat, ali vremena za izjednačenje više nema. Najefikasniji igrač gostiju bio je Čule s tri pogotka, dok je isto toliko golova postigao i domaći igrač Bukovac.

PRIMORAC - POŠK 18:2 (3:1, 5:1, 5:0, 5:0)

Kotor, Bazen 'Nikša Bućin'
Suci: A. Adžić (Kotor), Abramović (Kotor)
Delegat: Đurčić (Kotor)

Primorac: Radić, Dr. Brguljan 2, Crepulja 2, Petrović, Da. Brguljan 3, Zatovič, Čučković 2, Gopčević 1, Paunović 1, Milošević 1, Steinmetz 2, Šetka 2, Milić 2. Trener: Perović.

POŠK: Bujas, Vuko, Prižmić, Jakaša, Barbarić 1, Lušić, Kujačić, Scherbl, Crnčević 1, Rabadan, Bilić, Jelovina. Trener: Školneković.

Igrač više: Primorac 5/6, Pošk 1/2
Peterci: Primorac 1/1, Pošk 0

Uvjerljivo najslabija momčad Jadranske lige, splitski POŠK, ponovno je kapitulirao. Ovaj put, za njih je koban bio kotoraški Primorac. Splitski gosti uspjeli su postići samo dva pogotka i to preko Tonija Barbarića i Nikole Crnčevića. Vratar Primorca, Aleksandar Kralj, nakon toga je zaključao svoja vrata te samo mirno pratio kako njegovi suigrači pune mrežu Splićana. Najuspješniji "domaćin" bio je Darko Brguljan s tri zgoditka.

Primorac nakon ove utakmice dijeli treće mjesto na ljestvici s Mladosti, obje momčadi imaju po 28 bodova, dok je POŠK i dalje uvjerljivo zadnji. U idućem kolu Splićani dočekuju Budvansku rivijeru, dok Primorac putuje u Zagreb na sraz sa Medvešćakom.