Dva španjolska iznenađenja

Goran Markuš • nedjelja, 15.02.2009.

Već na samom otvaranju 23. kola španjolskog ACB-a Real Madrid i Murcia pripremili su nam dva vrlo ugodna iznenađenja. U Madridu tek drugi puta u ovoj sezoni pala je Tau Ceramica dok je tek 14. Murcia potpuno šokirala petoplasiranu Unicaju koja je sa četiri poena zaostatka izgubili u vlastitom dvorištu...

Susret u Madridu Tau Ceramica našeg Stanka Baraća (0/1 šut za dva) otvorila je kako se samo mogla nadati - odličnim ranim vodstvom koje do kraja prvog poluvremena narasta na i više nego ugodnih 15 poena razlike. Niti treću trećinu domaćini se ne uspijevaju othrvati naletima sjajnih gostiju predvođenih vrlo raspoloženim Igorom Rakočevićem (25 poena, 6 skokova).

Međutim, klub našeg Marka Tomasa (0/1 šut za dva i tri, 1 skok) budi se u zadnji čas i ogromnom 19:3 serijom izjednačavaju rezultat samo pet minuta prije kraja utakmice. Odlična završnica Louisa Bullocka (22 poena) i Axela Hervellea (15 poena, 14 skokova) bila je ipak previše za pomalo izgubljene goste koje u zadnjim sekundama slobodnim bacanjem dovršava Sergio Llull (11 poena, 4 asistencije).

Vezane vijesti

Pravo iznenađenje spremila nam je i tek 14.-plasirana Murcia koja je u gostima uspjela srušiti ne tako davnog Ciboninog protivnika, Unicaju. Bila je to vrlo izjednačena utakmica obiju momčadi, no nešto bolja obrana gostiju tijekom drugih 20 minuta igre ipak je presudila.

Sa 28 ubačenih poena uz devet skokova Marcus Haislip bio je uvjerljivo prvo ime Unicaje, a samo je Robert Michael Archibald (10 poena, 4 skoka) uz njega uspio ubaciti dvoznamenkasti broj poena. S druge strane terena uz odlično prvo ime Murcije, Lamonta Barnesa (22 poena, 8 skokova) čak su trojica ubacila dvoznamenkasti broj poena i tako kući odnijeli vrlo važnu tek šestu ovosezonsku pobjedu.

Ostale utakmice 23. kola španjolske ACB lige već su sutra na rasporedu.