CSKA lako u velikom derbiju

Branimir Korać • nedjelja, 15.02.2009.

U derbi susretu ruskog košarkaškog prvenstva CSKA je u Moskvi s lakoćom stigao do pobjede protiv Himkija 72:56. Očekivanu gostujuću pobjedu upisala je momčad Triumfa...

Dugo iščekivani dvoboj CSKA i Himkija dogodio se u subotu. Očekivao se neizvjestan dvoboj dvije najbolje ruske momčadi, međutim, CSKA je sjajnom igrom u drugom poluvremenu posve nadigrao Himki i upisao pobjedu 72:56.

Himki je odlično otvorio utakmicu i s plus 11 dobio prvu četvrtinu, međutim do poluvremena CSKA je smanjio zaostatak da bi u drugom poluvremenu i stigao do prednosti. već na samom početku. U nastavku susreta ta prednost je samo rasla i na kraju se zaustavila na 16 poena viška na strani CSKA.

Pobjednika su predvodili Ramunas Šiškauskas sa 17 poena i Matjaž Smodiš s 13 poena. Kod gostiju Vitalij Fridzon ubacio je 13 poena, a Kelly McCarthy 11 uz osam skokova.

Spartak Primorje je u svojoj dvorani bilo uspješnije od Spartaka iz St. Petersburga s tijesnih 75:73. Pobjedu domaćinu s linije slobodnih bacanja donijeli su u samom finišu Konstantin Nesterov i Vidas Ginevičius. Nikita Kurbanovpokušao je tricom četiri sekunde prije kraja donijeti bodove gostima, ali nije bio precizan.

Kod Primorja najbolji su bili Maurice Bailey s 24 poena i pet skokova te Konstantin Nesterov s 13 poena i pet skokova. Kod gostiju Andrew Wisniewski ubacio je 27 poena (pet trica) uz pet skokova dok je Nikita Kurbanov dodao 15 poena i pet skokova.

Lagan posao imao je Triumf na gostovanju u Surgutu kod Universiteta. Slavio je 84:69 predvođen s 18 poena i pet skokova Sergeja Toporova te 16 poena i osam asistencija Ernesta Bremera. Kod domaćina 21 poen uz pet asistencija ubilježio je Lionel Chalmers, a 12 poena Andrej Komarovskij.