1. Hrvatska nogometna liga, 19. kolo, 22.02.2009, 15:30 h, Gradski stadion, gledatelja: 1.500

Zoran Zdelar • nedjelja, 22.02.2009.

Bojan Vručina postigao je danas dva pogotka te je zahvaljujući tome sam na vrhu ljestvice najboljih strijelaca, a pomoglo je to i Slavenu koji je prestigao Šibenik te se sad nalazi na trećoj poziciji, odmah iza ipak ovog puta nedodirljivih Dinama i Hajduka...

Tomislav Labudović
63'
8
Ivan Elez
77'
26
Joško Kovač
81'
Ivica Kalinić

Nije samo u Koprivnici teren bio pod snijegom, ali ga je zato bila znatno više negoli u Varaždinu. Sudac je tako na centar igrališta od prve minute postavio narančastu loptu, koja se nogometašima očito ni nije previše svidjela s obzirom na iznimno lošu igru u prvih 45 minuta. Nastavak je ipak donio daleko više uzbuđenja i čak četiri gola, a dva je postigao i Bojan Vručina te se tako osamostalio na vrhu ljestvice najboljih strijelaca.

Iako snijega na travnjaku Gradskog stadiona nije bilo tek na linijama i unutar šesnaesterca, obje su momčadi na početku krenule s prilično otvorenom igrom. No, otvorena igra nije donijela i željeni broj izglednih prilika, pa u prvom dijelu vrijedi istaknuti tek promašaj iz 21. minute. Tada je Rodić s nekih 15-ak metara pucao vrlo snažno, no ne i dovoljno precizno te je lopta otišla pored okvira gola.

Vezane vijesti

Bila je to jedina prava prilika koju su otprilike 1.500 promrzlih gledatelja vidjeli i vrlo vjerojatno su neki od njih poželjeli napustiti stadion već tada. No, u nastavku su domaći nogometaši zahvalili na ukazanom povjerenju daleko boljom igrom, iako su na terenu u tom razdoblju bili isti nogometaši. Mile Petković očito ih je vrlo dobro motivirao tijekom pauze koju su ovog puta zaslužili isključivo zbog vrlo hladnog vremena.

Slaven tako odmah kreće znatno ofenzivnije i već u 47. minuti pada pogodak. Bojan Vručina je probio desni bok i nakon toga je proigrao Bilena na drugoj vratnici, a on nije propustio svladati vratara Šibenika za vodstvo.

Dominacija domaćina se nastavila i nakon toga, a idući ključni trenutak se događa u 60. minuti kada osječki sudac Domagoj Ljubičić drugim žutim kartonom isključuje Josipa Bonacina zbog prekršaja Kwedija nad Delačem. No, sudac nije pogriješio. Kwedi je srušio Delača na samom rubu kaznenog prostora, a Bonacin nesportski reagira zbog dosuđenog prekršaja i zbog toga mora opravdano ranije s travnjaka.

Slavenu je nakon toga bila još lakše, a to i potvrđuju novim golom u 69. minuti. Obrana Šibenika malo je zaspala, pa im je Vručina pobjegao nadzoru i zahvaljujući tome prestiže Nikolu Kalinića na ljestvici najboljih strijelaca.

Nekoliko minuta nakon toga Ermin Zec je umalo smanjio vodstvo Slavena. Nakon što je zaobišao vratara, precizno je naciljao mrežu i bio bi to pogodak da Purić uklizavanjem nije uspio izbiti loptu s gol linije.

U 75. minuti Nikola Šafarić je izveo korner s desne strane, pronalazi Vručinu, koji prizemnim udarcem potvrđuje momčadsku i osobnu (barem privremenu) pobjedu.

Šibenčani se unatoč izgubljenoj situaciji nisu predavali ni u sudačkoj nadoknadi od tri minute te su u 91. minuti uspjeli stići do utješnog pogotka. Zec se iskupio za propuštenu priliku iz 74. minute nakon što je ovog puta upio zabiti i time postaviti konačnih 3:1. Slaven je s ova tri boda prestigao svog današnjeg protivnika i skočio na treće mjesto.