Hertha BSC Berlin Eintracht Frankfurt 1:0
Soldo, Stuttgart, do 68. minute
Biliškov, Wolfsburg, 90 minuta
Živković, Bayer, do 79. minute
Miletić, Arminia, 90 minuta

Bayer je pobjedom u posljednjim minutama utakmice uspio zadržati prvo mjesto na tablici ispred Bayerna koji nije imao problema s Ulmom. Uz borbu za naslov prvaka zahuktala se i borba za mjesta koja osiguravaju kvalifikacije za Ligu prvaka. HSV iz prikrajka čeka priliku da se uključi u borbu za naslov, ali već je sada osigurao mjesto u kvalifikacijama za Ligu prvaka, a čak je pet klubova u konkurenciji za drugo mjesto u kvalifikacijama za Ligu prvaka. U borbi za opstanak u Bundesligi dva su kluba već najvjerojatnije otpala (Arminia i Duisburg) dok još pet klubova konkurira za treće mjesto koje vodi u 2. Bundesligu.

Iako je Bayer već u ranoj fazi prvog poluvremena gubio s 1:0 do kraja utakmice uspio je preokrenuti rezultat u svoju korist. Borussia je zahvaljujući prije svega vrataru Jensu Lehmannu do 84. minute održavala nerješen rezultata, ali Paulo Rink svojim je pogotcima održao Bayer na vodećoj poziciji tablice. Kod izjednačujućeg pogotka Rinka asistirao je Živković koji je prikazao odličnu igru. U posljednjoj minuti susreta očigledno igranje rukom Kirstena u vlastitom kaznenom prostoru sudac nije kaznio najstrožom kaznom. U sudačkoj nadoknadi najbolji pojedinac susreta, vratar Borussije Lehman (obranio je jedanaesterac i nekoliko izglednih prilika Bayera) poklonio je loptu Brdaricu kojem nije bilo teško rezultat povećati na 3:1. HSV je pobijedio samo s 1:0, ali tokom cijelog susreta je diktirao tempo i rezultat je mogao biti porazniji za Hansu da je HSV iskoristio samo dio svojih prilika. Minhenski derbi između Unterhachinga i 1860 München završio je neodlučeno nakon što su 60-eri u posljednjoj minuti poravnali rezultat. Unterhaching je od 38. minute igrao s igračem manje, a od 72. minute s čak dva igrača manje. Bayern je osrednjom igrom bez poteškoća savladao Ulm s visokih 4:0. Stuttgart je dominirao prvim poluvremenom i jedan od najboljih pojedinaca bio je povratnik u momčad Stuttgarta, Zvonimir Soldo. Uz odličnu prkazanu igru Soldo je bio i strijelac izjednačujućeg pogotka, međutim u drugom dijelu nastavka Wolfsburg je konkretnijom igrom iskoristio svoje prilike i s 5:2 deklasirao Stuttgart. Schalke 04 je dobro počeo, ali je Kaiserslautern još bolje završio. Kaiserslautern je rano vodstvo Schalke preokrenuo u svoju korist do kraja prvog poluvremena i s ova tri boda uključio se u borbu za nastup u Ligi prvaka. Eintracht je porazom u Berlinu od Herthe i dalje prijeti ispadanje iz Bundeslige. Werder je bez poteškoća savladao Arminiju s 3:1 i time se uključio u borbu za nastup u Ligu prvaka, a Arminija je nakon ovog poraza kao i Duisburg glavni kandidat za ispadanje. Freiburg je u posljednjim trenucima susreta protiv Duisburga osigurao tri boda čime se odmaknuo od borbe za opstanak.