Bodovi domaćinima

Antonija Pavlić • nedjelja, 01.03.2009.

U 19. kolu Prve hrvatske lige za rukometašice jučer su odigrana četiri susreta. Na vrućim terenima u Sesvetama, Zagrebu i Varaždinu gosti nisu imali gotovo nikakve šanse, svi su bodovi otišli na konta domaćina: Sesveta, Trešnjevke, Lokomotive i Koke...

Derbi začelja odigran je u Sesvetama gdje su Osječanke došle s velikim nadanjima, a kući otišle praznih ruku. Igračice Zvonimira Domića pružile su Sesvećankama dostojan otpor, a većim se dijelom utakmice igralo i gol za gol. Ključan period susreta i posljednjih nekoliko minuta ipak je pripalo domaćim igračicama, te su tako s nova dva boda okupirali devetu poziciju prvenstvene ljestvice.

U dva "zagrebačka ogleda", Trešnjevke protiv riječkog Zameta i Lokomotive kontra Umaga, nije pak bilo gotovo ni malo neizvjesnosti. Trešnjevka je svoje gošće kojima ovaj susret nije bio od gotovo nikakvog rezultatskog značaja, slomila već u posljednjim minutama prvog dijela, dok je Lokomotiva protiv Umaga za sigurnu pobjedu sakupila devet pogodaka razlike.

U posljednjem je susretu kola Koka pred svojim gledateljima u Varaždinu svladala Arenu s 30:24, te se tako dodatno učvrstila na sredini ljestvice...

Sesvete Agroproteinka - Osijek CO 23:20
Trešnjevka - Zamet 32:24
Lokomotiva - Umag 31:20
Koka - Arena 30:24